Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Better Call Saul", "To nie jest OK" i nie tylko

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

W tym tygodniu lista serialowych premier jest bardzo krótka i bardzo netfliksowa. Czeka nas premiera 5. sezonu "Better Call Saul", nowy serial "To nie jest OK" i 2. sezon "Altered Carbon".

W tym tygodniu naliczyliśmy dokładnie trzy serialowe premiery. Wszystkie łączy to, że pojawią się na Netfliksie, choć "Better Call Saul" to oczywiście serial telewizji AMC, który także w Polsce będzie pokazywany po odcinku co tydzień.

Better Call Saul (sezon 5) – 24 lutego na Netfliksie

"Better Call Saul" powraca z piątym i zarazem przedostatnim sezonem. Zobaczymy w nim, jak decyzja Jimmy'ego McGilla, by praktykować prawo jako Saul Goodman, wywołuje niepodziewane i głębokie zmiany w legalnych i nielegalnych kręgach Albuquerque. Kim Wexler znajduje się na rozdrożu, kiedy jej związek z Jimmym się pogłębia. Mike Ehrmantraut ląduje na samym dnie. Tymczasem Nacho Varga stara się przetrwać, kiedy wojna Gusa Fringa z kartelem przemienia się w szachowy mecz na śmierć i życie z Lalo Salamancą.

Premiera na Netfliksie w poniedziałek 24 lutego, drugi odcinek we wtorek 25 lutego. Kolejne odcinki będą pojawiać się co tydzień we wtorki.

To nie jest OK (nowość) – 26 lutego na Netfliksie

"To nie jest OK" to netfliksowy serial młodzieżowy, który tworzy Jonathan Entwistle, reżyser "The End of the F***ing World", do spółki z Christy Hall i producentami "Stranger Things". Bohaterką jest Sydney (Sophia Lillis, "Ostre przedmioty), nastolatka, która próbuje poradzić sobie z problemami w szkole i w domu, jednocześnie odkrywając swoją seksualność i tajemnicze supermoce.

Altered Carbon (sezon 2) – 27 lutego na Netfliksie

W 2. sezonie "Altered Carbon" spotkamy Kovacsa w nowej powłoce (Anthony Mackie, "Black Mirror: Striking Vipers"), jak będzie poszukiwać swojej utraconej miłości Quell (Renée Elise Goldsberry), a oprócz tego wypełniać ma nową misję. Kiedy wróci do Świata Harlana, czyli na swoją rodzinną planetę, w związku z serią morderstw, odkryje, że jego zawodowe i prywatne poszukiwania to tak naprawdę jedna i ta sama sprawa.

Do obsady dołączą Lela Loren ("Power") jako Danica Harlan, gubernator Świata Harlana; Simone Missick ("All Rise") jako łowczyni nagród o imieniu Trepp; James Saito ("Terror") jako Tanaseda Hideki, szef mafii ze Świata Harlana; a także Dina Shihabi ("Tom Clancy's Jack Ryan") w roli Dig 301, sztucznej inteligencji, którą zaprogramowano tak, aby pomagała ludziom w odkryciach archeologicznych.

REKLAMA