"Atypowy" powróci z 4. sezonem, ale na tym już koniec. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

"Atypowy" (Fot. Netflix)

Netflix ogłosił zamówienie na 4. sezon serialu komediowego "Atypowy", jednocześnie informując, że będzie to już sezon finałowy. Kiedy premiera i ile będzie odcinków?

O "Atypowym" ostatnio było głośno w listopadzie 2019 roku, kiedy na Netfliksie pojawił się 3. sezon. Od tamtego czasu nie słychać było nic o potencjalnym kolejnym sezonie – aż do dziś.

Atypowy – 4. sezon serialu będzie finałowy

Streamingowy gigant ogłosił zamówienie na składający się z 10 odcinków 4. sezon, który zarazem będzie już finałowy. Zobaczymy go w 2021 roku.

W finałowych odcinkach komedii stworzonej przez Robię Rashid powróci oczywiście Keir Gilchrist jako Sam, nastolatek ze spektrum autyzmu u progu dorosłości. Oprócz niego ponownie pojawią się Jennifer Jason Leigh, Michael Rapaport, Brigette Lundy-Paine, Nik Dodani, Jenna Boyd, Amy Okuda, Graham Rogers i Fivel Stewart.

– Cieszę się, że będziemy robić 4. sezon "Atypowego". I choć smutno mi, że zbliżamy się do końca serialu, jestem niezmiernie wdzięczna, że mogłam opowiedzieć tę historię. Nasi fani byli takim pięknym, żywym wsparciem dla serialu. Dziękuję za to, że byliście otwarci na głos Sama i jego historie oraz historie całej rodziny Gardnerów.

Mam nadzieję, że dzięki "Atypowemu" więcej głosów, których nie słychać, zostanie usłyszanych i że nawet kiedy ten serial się zakończy, będziemy dalej opowiadać zabawne, emocjonalne historie z niedoreprezentowanych punktów widzenia – napisała Rashid w oświadczeniu.

Tymczasem serwis Deadline przypomina, że niewiele seriali komediowych na Netfliksie dostaje zamówienie na więcej niż trzy sezony. Oprócz "Atypowego" na tej krótkiej liście znajdują się "Grace i Frankie", "Unbreakable Kimmy Schmidt", "Fuller House" i "The Ranch".

Atypowy sezon 4 – premiera w 2021 na Netfliksie

REKLAMA