Kyle MacLachlan odtworzył słynną scenę z "Twin Peaks". Agent Cooper po latach znów wjeżdża do miasteczka

Fot. ABC/TikTok

Pamiętacie pierwszą scenę z "Twin Peaks", w której zachwycony agent Cooper wjeżdżał do miasteczka? Kyle MacLachlan odegrał to ponownie po 30 latach, ale jest twist!

W kwietniu minie 30 lat od premiery "Twin Peaks", ale Dzień Twin Peaks przypada wcześniej, bo na 24 lutego. Nie zapomniał o nim Kyle MacLachlan. Odtwórca głównej roli w kultowym serialu zadebiutował wczoraj na TikToku i wrzucił wideo, które zachwyci wielu fanów.

Agent Cooper znowu wjeżdża do Twin Peaks

Jak pewnie pamiętacie, "Twin Peaks" zaczyna się od sceny, w której agent specjalny FBI Dale Cooper (Kyle MacLachlan) wjeżdża do tytułowego miasteczka w stanie Waszyngton, zachwycając się tamtejszymi drzewami, kawą i ciastem wiśniowym. Cooper w tym momencie nie wie jeszcze, jak bardzo Twin Peaks odmieni jego życie, a w końcu je zniszczy. Akcja serialu zaczyna się właśnie 24 lutego i dlatego fani obchodzą ten dzień jako święto Twin Peaks.

dzień Twin Peaks

MacLachlan odtworzył scenę w domowych warunkach, na rowerku treningowym zamiast auta i na tle malunku przedstawiającego widok z okna, oczywiście z daglezjami, które tak spodobały się Cooperowi. Jest też dyktafon, na który nasz ulubiony agent z entuzjazmem nagrywał szczegółowe komunikaty dla Diane.

Nowa wersja jest niskobudżetowa i bardzo ekscentryczna nawet jak na "Twin Peaks", a Cooper posiwiał (MacLachlan właśnie skończył 60 lat), ale klimat w jakiś dziwny sposób się zgadza. David Lynch pewnie byłby na "tak".

@kyle_maclachlan

Diane, it’s 11:30 am, February 24th. Entering the town of #TwinPeaks…and TikTok.Tag me in your duets today and I’ll share some of my favorites

♬ original sound - kyle_maclachlan

Oryginalne "Twin Peaks" było emitowane przez telewizję ABC przez dwa sezony, pomiędzy 8 kwietnia 1990 roku i 10 czerwca 1991 roku. W 2017 roku MacLachlan, Mädchen Amick, Sherilyn Fenn, Sheryl Lee, Ray Wise i reszta dawnej ekipy powrócili w serialu limitowanym telewizji Showtime.

MacLachlan, który po "Twin Peaks" zagrał m.in. w "Seksie w wielkim mieście" i "Gotowych na wszystko", od dawna wspierał Dzień Twin Peaks, obchodzony przez dwa miasteczka w stanie Waszyngton, Snoqualmie i North Bend. W 2018 roku obie miejscowości oficjalnie ustanowiły 24 lutego Dniem Twin Peaks.

Twin Peaks jest dostępne w serwisie HBO GO

REKLAMA