Serial "List do króla" zadebiutuje w marcu na Netfliksie. Zobaczcie zwiastun adaptacji młodzieżowego fantasy

"List do króla" (Fot. Netflix)

Na początek wiosny Netflix proponuje przygodę w stylu fantasy. Pojawił się zwiastun "Listu do króla", serialu na podstawie popularnej powieści Tonke Dragt.

Netflix ogłosił listę premier na marzec, a na niej jak zwykle sporo nowości. Jedna z nich to "List do króla", adaptacja młodzieżowej powieści fantasy Tonke Dragt.

List do króla – zwiastun serialu fantasy Netfliksa

Serial opowie historię 16-letniego Tiuriego (Amir Wilson), wybierającego się w podróż, by dostarczyć królowi tajną wiadomość, od której zależą losy całego królestwa. Chłopaka poznajemy w momencie, kiedy ma być pasowany na rycerza. Problem w tym, że przed ceremonią łamie zasady i decyduje się spełnić nietypową prośbę nieznajomego mężczyzny.

Aby wykonać misję, Tiuri musi wyruszyć w niebezpieczną podróż. W jej trakcie odkryje istnienie magicznej przepowiedni zapowiadającej przyjście bohatera, który może pokonać złego księcia i przywrócić pokój.

W obsadzie znajdują się także Ruby Serkis, Andy Serkis, Thaddea Graham, Gijs Blom, David Wenham, Jonah Lees, Islam Bouakkaz, Amir Wilson i Tawfeek Barhom. Showrunnerem "Listu do króla" jest Will Davies ("Jak wytresować smoka"). Serial ma składać się z sześciu odcinków.

Premiera Listu do króla 20 marca na Netfliksie

List do króla serial

REKLAMA