12 świetnych seriali, które nie miały premiery w Polsce

Fot. Hulu/Disney+/FX

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

W marcu do HBO GO trafi z rocznym opóźnieniem "Fosse/Verdon". I niestety to nie jedyny dobry serial, którego światową premierę polskie stacje zignorowały. Takich braków jest dużo, dużo więcej.

High Fidelity

High Fidelity serial

"High Fidelity" (Fot. Hulu)

Zaczynamy od braku najnowszego, który naprawdę nas dziwi, bo to i rzeczywiście dobra rzecz, i z Zoë Kravitz w głównej roli, i jeszcze wyprodukowana przez Hulu, co, wydawało nam się, oznacza, że powinna była trafić z automatu do HBO GO. Nie trafiła i nie mamy pojęcia, czy kiedykolwiek trafi – podobnie zresztą jak "Little Fires Everywhere", którego na próżno szukać na marcowej liście premier platformy. Nie rozumiemy, o co chodzi i czemu niektóre wielkie korporacje wciąż traktują Polskę jak Trzeci Świat, w czasach kiedy Netflix jest w stanie dostarczyć wszystko o tej samej porze w dosłownie każdym zakątku kuli ziemskiej.

Bo tak się składa, że "High Fidelity" zasługuje na to, żeby być oglądane w Polsce, a Polacy zasługują na to, żeby oglądać "High Fidelity". To bardzo zgrabnie uwspółcześniona i "zremiksowana" wersja książki Nicka Hornby'ego i filmu z Johnem Cusackiem w roli głównej, w której zmiana miejsca akcji na Brooklyn i przede wszystkim płci głównego bohatera zdziałała cuda. Nie zaszkodziła też fenomenalna, pełna nieoczywistych wyborów ścieżka dźwiękowa.

Przede wszystkim jednak serial niesie świetna rola Zoë Kravitz jako właścicielki sklepu muzycznego, wciąż porzucanej przez chłopaków (raz też dziewczynę) i bezskutecznie poszukującej prawdziwej miłości. Ale też pod pewnymi względami problematycznej. Odwrócenie płci w tym przypadku nadało całej historii świeżości i nowego kontekstu, ale bez luzu i naturalności Kravitz to nie musiałoby się udać.

Hulu wypuściło całe "High Fidelity" w walentynki i trafiło w dziesiątkę, bo to fajny, inteligentny seans i dla par, i dla singli, którzy tak jak tutejsza bohaterka zastanawiają się, co z nimi jest nie tak. Ale jak widać nie w kraju "Zenka" i "365 dni". [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA