Wyższe sfery i skandale towarzyskie w zwiastunie "Belgravii" – nowego serialu twórcy "Downton Abbey"

"Belgravia" (Fot. ITV)

Piękne damy, kawalerowie gotowi walczyć ze smokami i kostiumowa elegancja. "Belgravia" od Juliana Fellowesa wygląda w nowym zwiastunie jak godny następca "Downton Abbey".

Tej wiosny na naszych ekranach pojawią się potencjalni następcy rodziny Crawleyów z "Downton Abbey". "Belgravia" to pełna sekretów i skandali towarzyskich opowieść osadzona w Londynie lat 40. XIX wieku – czyli w czasach kiedy do najwyższych warstw społecznych zaczynają pukać nowi bogacze, którzy dorabiają się majątku na rozwoju przemysłu.

Belgravia – trailer serialu twórcy Downton Abbey

Akcja rozpoczyna się w przeddzień bitwy o Waterloo w 1815, kiedy to księżna Richmond urządza przyjęcie w Brukseli dla księcia Wellington. Wśród gości są m.in. James i Anne Tranchardowie (Philip Glenister i Tamsin Greig), którym niedawno udało się zbić sukces na handlu. Ich córka Sophia wpada w oko Edmundowi Bellasissowi, synowi i dziedzicowi jednego z najważniejszych i najbardziej zamożnych rodów w Anglii.

Dwadzieścia pięć lat później, kiedy dwie rodziny zamieszkują na nowo zabudowanym obszarze Belgravii, wydarzenia pamiętnego balu i dawne sekrety ponownie dają o sobie znać.

Nowy serial Juliana Fellowesa ("Downton Abbey") oparty jest na książce jego autorstwa o tym samym tytule. Wszystkie sześć odcinków wyreżyserował John Alexander ("Trust Me"), a w obsadzie oprócz wyżej wymienionego duetu znajdują się m.in. Tom Wilkinson ("Michael Clayton"), Alice Eve ("Iron Fist"), Harriet Walter (Lady Shackleton z "Downton Abbey"), Tara Fitzgerald ("Gra o tron"), James Fleet ("Four Weddings and a Funeral") i Ella Purnell ("Sweetbitter").

Belgravia – kiedy premiera serialu?

"Belgravia" ma na razie tylko amerykańską datę premiery w telewizji Epix – 12 kwietnia. Brytyjska telewizja ITV nie ogłosiła jeszcze daty, nie wiemy też w tym momencie, która stacja i kiedy pokaże serial w Polsce.

REKLAMA