"Noughts + Crosses", czyli młodzieżowy romans w dystopijnym świecie. Zobaczcie zwiastun serialu BBC

"Noughts + Crosses" (Fot. BBC)

HBO GO pokaże w tym tygodniu "Noughts + Crosses", nowy serial BBC. W świecie, gdzie czarnoskórzy rządzą białymi, rozkwita młodzieżowy romans ponad podziałami.

Zabawa w kółko i krzyżyk jeszcze nigdy nie była tak niebezpieczna. W piątek w serwisie HBO GO (dzień po premierze w Wielkiej Brytanii) wyląduje cały 6-odcinkowy sezon "Noughts + Crosses", serialu BBC na podstawie pierwszej książki Malorie Blackman z serii pod takim samym tytułem.

Noughts + Crosses – zwiastun serialu BBC

Akcja "Noughts + Crosses" dzieje się w alternatywnym świecie, w którym czarnoskórzy ("Krzyże") rządzą białymi ("Kółkami") i w praktyce zrobili z nich swoich niewolników. Na tle uprzedzeń, nieufności i potężnego buntu narastającego na ulicach rozwija się romans dwójki młodych ludzi, którzy znają się od dzieciństwa. Sephy i Calluma łączy namiętność, ale dzielą różnice rasowe. I właśnie to sprowadzi na nich śmiertelne niebezpieczeństwo.

Główne role w serialu grają Jack Rowan ("Peaky Blinders") i Masali Baduza. W obsadzie znajdują się także Paterson Joseph ("Peep Show"), Helen Baxendale ("Przyjaciele"), Ian Hart ("Harry Potter"), Josh Dylan ("Mamma Mia! Here We Go Again"), Shaun Dingwall ("Doctor Who"), Bonnie Mbuli ("Wallander") i raper Stormzy. Scenarzystą jest Toby Whithouse ("Being Human", "Doktor Who").

Premiera Noughts + Crosses 6 marca w HBO GO

REKLAMA