Netflix ma mnóstwo ukrytych kategorii. Oto pełna lista tajnych kodów, dzięki którym je znajdziecie

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Interesują was tylko brytyjskie seriale? Komedie LGBT? Kino eksperymentalne? Filmy dla dzieci z konkretnym ograniczeniem wiekowym? Znajdziecie je łatwo na Netfliksie dzięki tajnym kodom.

Na polskim Netfliksie jest w tym momencie do wyboru blisko 4 tys. tytułów, w tym ponad 2,5 tys filmów i ponad 1,3 tys. seriali. Jeśli szukamy konkretnej rzeczy, można ją łatwo znaleźć przez wyszukiwarkę. A jeśli nie wiemy, co właściwie chcemy oglądać? No cóż, można skorzystać z podpowiedzi samej platformy i głównych kategorii widocznych na stronie głównej, a także wprowadzonych ostatnio list top 10 najpopularniejszych filmów i seriali w danym kraju.

Netflix – ukryte kategorie. Lista tajnych kodów

Można też zrobić to, co robią amerykańscy użytkownicy Netfliksa, czyli wykorzystać sztuczkę z tajnymi kodami. Netflix ma kilkadziesiąt ukrytych kategorii, od dość oczywistych, jak westerny, brytyjskie seriale, miniseriale czy czarne komedie, aż po bardziej wymyślne, jak np. horrory z motywem oceanu, filmy kampowe, filmy o wierze i duchowości czy seriale militarne.

Aby znaleźć to, co was interesuje, wystarczy dopisać konkretny ciąg cyfr w adresie URL www.netflix.com/browse/genre/, korzystając z Netfliksa przez przeglądarkę internetową. Np. jeśli chcecie zobaczyć listę wszystkich seriali brytyjskich, wpisujecie www.netflix.com/browse/genre/52117. W aplikacjach osiągniecie ten sam rezultat, wpisując numer kategorii w wyszukiwarkę Netfliksa.

Na Reddicie pojawiła się właśnie aktualna lista wszystkich ukrytych kategorii oraz podkategorii i kodów do nich. Bawcie się dobrze!

netflix tajne kody ukryte kategorie