Które covery "Grosza daj wiedźminowi" spodobały się najbardziej kompozytorom muzyki do serialu?

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Szał na "Grosza daj wiedźminowi" nie słabnie. O swoich ulubionych przeróbkach piosenki Jaskra opowiadają Sonya Belousova i Giona Ostinelli, duet kompozytorów muzyki do "Wiedźmina".

"Grosza daj wiedźminowi" to marketingowy strzał w dziesiątkę twórców "Wiedźmina". Piosenka doczekała się ogromnej ilości coverów oraz akcji pokroju "Jaskier na Open'er" czy "Jaskier na Super Bowl". Teraz o swoich ulubionych przeróbkach numeru barda opowiadają kompozytorzy muzyki do serialu, Sonya Belousova i Giona Ostinelli.

Twórcy Grosza daj wiedźminowi o coverach utworu

Sonya Belousova już wcześniej posłuchała sugestii widzów serialu i stworzyła własną przeróbkę piosenki Jaskra. Teraz kompozytorka wraz z kolegą po fachu, Gioną Ostinelli, wskazują swoje ulubione covery. Jeden łączy w sobie koty i śpiew operowy, drugi wykonują muzycy z filharmonii w rosyjskim Omsku.

– To jest fantastyczne. Niesamowite. Po prostu wspaniale jest widzieć każdego dnia, ile radości fani mają z tej piosenki. To jest dokładnie to, co chcieliśmy osiągnąć, ponieważ pisaliśmy ten numer z wielką radością, pasją i mieliśmy nadzieję, że przełoży się to na piosenkę. I fani pozytywnie to odebrali i każdego dnia tworzą nowe wersje, bawią się, towrzą świetne covery i to jest fantastyczne – mówi Ostinelli.

Belousova z kolei zachwyca się faktem, że piosenka została przerobiona zarówno przez fanów mocnych metalowych brzmień, jak i entuzjastów muzyki klasycznej.

Wiedźmin dostępny jest na Netfliksie