Twórca "Downton Abbey" zrobił serial o piłce nożnej. Zobaczcie zwiastun "Angielskiej gry"

"Angielska gra" (Fot. Netflix)

0

Jeszcze w marcu na Netfliksie wyląduje "Angielska gra", nowy serial kostiumowy Juliana Fellowesa. Bohaterami będą XIX-wieczni piłkarze, stojący po różnych stronach podziałów społecznych.

Netflix coraz częściej zaskakuje nas bliskimi premierami seriali, o których powstawaniu właściwie nic nie było słychać. W tym przypadku sprawa jest o tyle ciekawa, że mówimy o nowym projekcie Juliana Fellowesa, twórcy kultowego "Downton Abbey".

Angielska gra – zwiastun serialu Netfliksa

"Angielska gra" to oparty na prawdziwych wydarzeniach 6-odcinkowy miniserial, który opowie o historii piłki nożnej w XIX wieku. Zobaczymy w nim zmagania ludzi, którzy nie zważając na społeczne podziały, stworzyli grę, która stała się najpopularniejszym sportem na świecie. Bohaterami będzie dwóch piłkarzy z różnych klas społecznych, którzy zmienili piłkę nożną – i Anglię – na zawsze.

Kevin Guthrie "(Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald") zagra pochodzącego z Glasgow piłkarza Fergusa Sutera, z kolei Edward Holcroft ("Kingsman") wcieli się w uprzywilejowanego Arthura Kinnairda zwanego Pierwszym Lordem Futbolu.

W obsadzie znajduje się też Charlotte Hope z "Gry o tron", Craig Parkinson ("Line of Duty"), James Harkness ("Darkest Hour"), Niamh Walsh ("Jekyll & Hyde") i Daniel Ings ("Lovesick"). Scenariusz napisał Julian Fellowes, a reżyserami są Birgitte Stærmose i Tim Fywell.

"Angielska gra" nie jest jedynym serialem Fellowesa, który zadebiutuje na ekranach w najbliższym czasie. 15 marca w telewizji ITV w Wielkiej Brytanii premierę będzie mieć dramat kostiumowy "Belgravia". Tymczasem w przygotowaniu jest serial HBO "The Gilded Age", którego akcja będzie dziać się w Nowym Jorku.

Angielska gra – premiera 20 marca na Netfliksie