HBO wypuściło enigmatyczne opisy i zdjęcia z 3. sezonu "Westworld". Powodzenia w zgadywaniu, o co tu chodzi

"Westworld" (Fot. HBO)

0

W 3. sezonie "Westworld" akcja wyjdzie poza tytułowy park rozrywki i... co dalej? Tego możecie spróbować dowiedzieć się z opisów pierwszych czterech odcinków i zdjęć promocyjnych.

Twórcy "Westworld", Lisa Joy i Jonathan Nolan, obiecali, że 3. sezon będzie w mniejszym stopniu zgadywanką niż poprzednie. Ale opisy pierwszych czterech odcinków, które właśnie wypuściło HBO, to jedna wielka zgadywanka.

Westworld – opisy odcinków z 3. sezonu serialu

"Westworld" idzie śladami "Mad Men" i "Legionu", nie zdradzając w opisach nic, co w jakikolwiek sposób naprowadzałoby widza na fabułę. A przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka.

Odcinek 1 – "Parce Domine" (16 marca). "Jeśli utkniesz w pętli, spróbuj iść po linii prostej". Scenariusz: Lisa Joy & Jonathan Nolan, reżyseria: Jonathan Nolan.

Odcinek 2 – "The Winter Line" (23 marca). "Ludzie wznoszą mnóstwo murów. Przyda ci się w życiu młot kowalski". Scenariusz: Matthew Pitts & Lisa Joy, reżyseria Richard J. Lewis.

Odcinek 3 – "The Absence of Field" (30 marca). "Jeśli nie podoba ci się to, co widzisz w lustrze, nie wiń lustra". Scenariusz: Denise Thé, reżyseria Amanda Marsalis.

Odcinek 4: "The Mother of Exiles" (6 kwietnia). "Prawda nie zawsze cię wyzwoli". Scenariusz: Jordan Goldberg & Lisa Joy, reżyseria: Paul Cameron.

Westworld sezon 3 – zdjęcia z nowych odcinków

Zdjęcia z pierwszego odcinka dają wgląd w nowe życie Dolores (Evan Rachel Wood), Maeve (Thandie Newton) i Bernarda (Jeffrey Wright). Akcja dzieje się w dużym stopniu w Los Angeles z przyszłości. Dolores dostała to, czego chciała – wyszła na zewnątrz i ma do zrealizowania morderczy plan. Maeve najwyraźniej utknęła w kolejnym parku, w stylu II wojny światowej, a Bernard realizuje własne plany.

Westworld sezon 3

Westworld sezon 3

Westworld sezon 3

Na zdjęciach mamy także Tessę Thompson i debiutujących w serialu HBO Aarona Paula, Lenę Waithe oraz Marshawna Lyncha z NFL.

Westworld sezon 3

Westworld sezon 3

Zgodnie z zapowiedziami twórców, w 3. sezonie "Westworld" hosty zobaczą świat poza parkiem i spotkają swoich stwórców, ale tytuł serialu wciąż będzie aktualny, bo tu nie chodzi o Dziki Zachód jako taki, tylko o coś więcej. "To jest motyw powracający w całym serialu – amerykański Zachód jako miejsce i jako etos. Idea Zachodu jako dzikiego miejsca, gdzie za następnym wzgórzem albo horyzontem nie ma żadnych zasad" – wyjaśnia Jonathan Nolan, współtwórca "Westworld".

Do obsady oprócz osób widocznych na zdjęciach dołączą Vincent Cassel ("Czarny łabędź), raper Scott "Kid Cudi" Mescudi ("How to Make It in America"), John Gallagher Jr. ("Newsroom"), Michael Ealy ("Stumptown") i Tommy Flanagan ("Synowie Anarchii").

Premiera 3. sezonu Westworld 16 marca w HBO

Westworld sezon 3

Westworld sezon 3

Westworld sezon 3