Jude Law trafia na wyspę w zwiastunie "Dnia trzeciego". O co chodzi w serialu HBO od twórcy "Utopii"?

"Trzeci dzień" (Fot. HBO)

Tej wiosny Jude Law powróci do HBO, ale już nie jako młody papież. W serialu "Dzień trzeci" zobaczymy go w roli mężczyzny, który trafia na tajemniczą wyspę i zostaje wciągnięty w jej życie.

Skończył się "Nowy papież", ale spokojnie, Jude Law już za chwilę powróci do HBO, w kolejnej koprodukcji z brytyjską stacją Sky. "Dzień trzeci" to sześcioodcinkowy serial z niezwykłym miejscem i jego mieszkańcami w centrum uwagi.

Dzień trzeci – Jude Law w zwiastunie serialu HBO

Jude Law zagra Sama, mężczyznę, który trafia na wyspę pobliżu wybrzeża Wielkiej Brytanii i zostaje wciągnięty w niezwykły świat jej tajemniczych mieszkańców i ich rytuałów. W efekcie konfrontuje się z traumą z przeszłości. Kiedy zaczyna się u niego zacierać granica między rzeczywistością a fantazją, zachowanie Sama zaczyna zagrażać sposobowi życia wyspiarzy, którzy robią, co mogą, by zachować dotychczasowe tradycje.

6-odcinkowy "Dzień trzeci" jest podzielony na dwie połowy. W części zatytułowanej "Lato", którą wyreżyserował Marc Munden ("Utopia"), będziemy oglądać, jak Sam jest wciągany w życie wyspiarzy. W części "Zima", wyreżyserowanej przez Philippę Lowthorpe ("The Crown"), zobaczymy historię Helen (Naomie Harris), kobiety, która przybywa na wyspę w poszukiwaniu odpowiedzi i rozpoczyna okrutną batalię, która zadecyduje o jej losie.

W obsadzie serialu znajdują się także Katherine Waterston, Emily Watson, Paddy Considine, John Dagleish i Freya Allan. Scenarzystą jest Dennis Kelly ("Utopia"), a jednym z producentów Adrian Sturges ("The Enfield Haunting"). Amerykańska premiera w HBO 11 maja, polskiej daty w tym momencie jeszcze nie znamy.

REKLAMA