Nie żyje Max von Sydow, Trójoka Wrona z "Gry o tron". Legendarny aktor miał 90 lat

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Zmarł Max von Sydow, aktor znany z roli Trójokiej Wrony z "Gry o tron", a także wielu innych seriali i filmów, jak "Rodzina Tudorów", "Simpsonowie" czy "Egzorcysta".

W wieku 90 lat zmarł w niedzielę Max von Sydow, aktor, którego telewizyjna publika zapamięta w szczególności z roli Trójokiej Wrony, enigmatycznego mistrza Brana Starka z "Gry o tron".

Nie żyje Max von Sydow, Trójoka Wrona z Gry o tron

Przyczyna śmierci aktora nie została podana do publicznej wiadomości, a informację o jego odejściu podała żona.

– Ze złamanym sercem, nieskończonym smutkiem i ogromnym bólem ogłaszamy, że 8 marca 2020 odszedł Max von Sydow – napisała Catherine von Sydow w oświadczeniu.

Max von Sydow znany jest z ponad 100 ról w kinie i telewizji. Jeśli chodzi o seriale, oprócz występów w "Grze o tron" zagrał kardynała Von Waldburga w "Rodzinie Tudorów", pojawił się gościnnie w "Simpsonach" i występował w licznych miniseriach. Przede wszystkim jednak znany jest z filmów kinowych.

Max von Sydow Gra o tron nie żyje

Międzynarodowa publika poznała tego pochodzącego ze Szwecji aktora w 1957 roku, kiedy to wystąpił w filmie "Siódma pieczęć" Ingmara Bergmana i wziął udział w słynnej scenie partii szachów ze Śmiercią. Łącznie zagrał w 11 filmach szwedzkiego reżysera. Później pojawił się w wielu głośnych tytułach, np. "Conan Barbarzyńca", "Diuna" czy "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy".

Max von Sydow był dwukrotnie nominowany do Oscara za występy w filmach "Pelle zwycięzca" i "Strasznie głośno, niesamowicie blisko". Za role w "Egzorcyście" i "Hawajach" otrzymał z kolei nominacje do Złotego Globu.