Nasz top 10: Najlepsze seriale lutego 2020 roku

"Genialna przyjaciółka" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

W lutym serialowy sezon zimowy rozkręcił się na dobre, oferując i znakomite finały ("Nowy papież"), i mocne powroty ("Genialna przyjaciółka", "Better Call Saul"), i bardzo zacne środki ("Outsider").

10. Homeland (powrót na listę)

najlepsze seriale 2020

"Homeland" (Fot. Showtime)

Carrie Mathison wróciła z ostatnią misją i dobrze ją widzieć z powrotem. Zwłaszcza że "Homeland" nie traci czasu w pierwszych odcinkach finałowego sezonu, od razu wrzucając nas i swoją bohaterkę w wir zdarzeń. Zgodnie z zapowiedziami, początek tej serii sprawia, że cofamy się pamięcią do czasów Brody'ego. Tyle że teraz sytuacja się odwróciła i to Carrie jest jak Brody – osoba podejrzewana o najgorsze, mimo że nieraz wykazała się bohaterstwem i lojalnością. W zasadzie trudno wskazać sytuacje, w których było inaczej (jeśli pominąć przygody z prochami). A jednak nawet ona sama nie jest do końca pewna, co mogła zrobić w Rosji.

Rozterki Carrie bardzo szybko jednak ustępują miejsca akcji. Agentka ląduje w Afganistanie i ma za zadanie pomóc zakończyć najdłuższą wojnę współczesnej Ameryki. Sprawy komplikują się i na różnych frontach jednocześnie potwierdza się, że dobrej "strategii wyjścia" po prostu nie ma. To jeden wielki chaos, którego nie jest w stanie opanować ani Biały Dom, gdzie doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego jest Saul Berenson, ani CIA na miejscu, w Kabulu. A my go oglądamy z różnych perspektyw, w tym także z linii frontu, gdzie działa nasz stary znajomy Max.

Choć "Homeland" podkręca rzeczywistość, stawiając na wybuchowe twisty, jednocześnie jest mocno osadzone w naszej rzeczywistości geopolitycznej, i to widać też teraz. To jest prawdziwa wojna, to są prawdziwe dyskusje – nawet jeśli podane w wyostrzonej wersji. I wszystko wskazuje na to, że to będzie udany sezon. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA