7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Supernatural" (Fot. CW)

"Supernatural" (Fot. CW)

CW zamawia nowe sezony swoich seriali - ale nie wszystkich. Z "Misftis" w spektakularny sposób odchodzi kolejna osoba. Gatiss zdradza, jaką historię sir Conan Doyle'a zobaczymy w 3. sezonie "Sherlocka". A do tego "HIMYM", "Spartakus", "How To Be a Gentleman". Spoilery!

1. CW zamawia, ale na razie nie kasuje. Są pierwsze zamówienia od stacji CW: 8. sezon "Supernatural", 4. sezon "Pamiętników wampirów" i 5. sezon "90210". Deadline przewiduje (a oni rzadko się mylą), że najprawdopodobniej powrócą też w nowym sezonie "Plotkara" i "Hart of Dixie", być może też "Nikita". "The Secret Circle" i "Ringer" nie mają większych szans na zamówienie.

2. Kolejna gwiazda opuszcza "Misfits". Tylko jedna osoba z oryginalnej obsady zostanie w 4. sezonie "Mistifs". Obsadę opuściła właśnie Lauren Socha, czyli serialowa Kelly. 21-letnia aktorka, która ma na swoim koncie nagrodę BAFTA, zamiast grać w serialu będzie teraz... odrabiać prace społeczne - za pobicie po pijaku taksówkarza na tle rasowym (szczegóły w "Daily Mail"). Socha dostała 4 miesiące więzienia w zawieszeniu i 80 godzin prac społecznych. Channel 4 twierdzi, że jej odejście z serialu było ustalone już wcześniej i nie ma z tym związku. Przypomnijmy, po 3. sezonie z "Misfits" odeszli też Antonia Thomas i Iwan Rheon.

3. Przed nami ostatni sezon "How I Met Your Mother"? W iVillage wywiad z Cobie Smulders, a w nim wypowiedziane mimochodem słowa: "We're going into our last season...". O finale obecnego, 7. sezonu wiele nie powiedziała, ale obiecała, że będzie naprawdę wielki, a przyszła żona Barneya na pewno będzie piękną kobietą.

4. Co jeszcze w finale "Pamiętników wampirów"? Wiemy już, że będą flashbacki, a w nich rodzice Eleny, i że dowiemy się, jak piękne było jej życie dopóki oni żyli. A co będzie działo się z Damonem? Ian Somerhalder powiedział THR, że poleje się krew. W ostatniej scenie, w jakiej go zobaczymy, będzie bity. W ogóle jego tyłek będzie skopany w tym odcinku nieraz. To będzie dość krwawy finał - obiecał nam Somerhalder.

5. Co w 3. sezonie "Sherlocka"? Mark Gatiss zdradził pierwsze informacje na temat 3. sezonu "Sherlocka". Pierwszy z nowych odcinków będzie wariacją na temat opowiadania sir Conan Doyle'a pt. "Przygoda w pustym domu". Jak zwykle - pewne elementy nie zmienią się w porównaniu z oryginałem, a inne będą zupełnie nowe. Gatiss na przykład wolałbym, żeby dr Watson zareagował na powrót Sherlocka nie omdleniem, a serią przekleństw. Zdjęcia do 3. sezonu "Sherlocka" zaczną się na początku 2013 roku.

6. Trzy nowe aktorki w "Spartakusie". Do obsady "Spartakusa" dołączają trzy nowe panie: Anna Hutchison, Jenna Lind i Gwendoline Taylor. Anna zagra Laetę, żonę rzymskiego dygnitarza, która została wciągnięta w walkę ze Spartakusem. Jenna zagra Korę, lojalną niewolnicę Marka Krassusa, która będzie darzyła swojego pana głębokim uczuciem. Z kolei Gwendoline wcieli się w piękną, młodą niewolnicę Sibyl, która zostanie uwolniona. Teraz wyruszy na wyprawę, która będzie dotyczyć przywódców powstania. Zdjęcia do 3. sezonu "Spartakusa" już trwają w Nowej Zelandii. Foty wymienionych aktorek tutaj.

7. "How To Be a Gentleman" powraca do ramówki. Skasowany serial z jesieni 2011 roku wróci na lato do ramówki stacji CBS. Powrót "How to Be a Gentleman" zaplanowany jest na 26 maja.