"Patria", czyli życie przez trzy dekady w Kraju Basków. Zobaczcie zwiastun nowego serialu HBO Europe

"Patria" (Fot. HBO)

0

Do majowych premier HBO doszła jeszcze jedna. "Patria" to serial opowiadający o życiu w nękanym przez zamachy terrorystyczne Kraju Basków. Scenariusz powstał na podstawie popularnej książki.

Tej wiosny w HBO będziemy oglądać nie tylko "Westworld", ale też kilka innych dobrze zapowiadających się produkcji, w tym miniseriale "To wiem na pewno" z Markiem Ruffalo i "Od nowa" z Nicole Kidman. Teraz do tej listy możemy dopisać jeszcze hiszpański serial "Patria", który zadebiutuje 17 maja w 61 krajach jednocześnie, w tym w USA, krajach europejskich i Ameryki Łacińskiej.

Patria – zwiastun serialu HBO o Kraju Basków

"Patria" opowie dziejącą się na przestrzeni trzech dekad historię o życiu w Kraju Basków z perspektywy dwóch rodzin. Życie Bittori i jej rodziny rozpada się, kiedy terroryści z ETA zabijają jej męża, Txato, przed własnym domem. Końca dobiega również jej bliska relacja z przyjaciółką, Miren, której syn należy do dowództwa ETA.

Obie rodziny muszą sobie poradzić z żałobą i rozterkami moralnymi, podczas gdy życie toczy się dalej. Czy kiedyś będą w stanie sobie wybaczyć, odłożyć spory na bok i iść naprzód?

"Patria" to adaptacja książki Fernanda Aramburu pod tym samym tytułem. Twórcą i scenarzystą serialu jest Aitor Gabilondo ("El Príncipe"), a reżyserem czterech pierwszych odcinków Félix Viscarret ("Pod gwiazdami").

Premiera serialu Patria 17 maja w HBO