Jak ekipa "Wiedźmina" walczy z koronawirusem? Showrunnerka dumnie prezentuje stół z polską wódką

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Podczas gdy zdjęcia do prawie wszystkich seriali zostały przerwane, ekipa "Wiedźmina" nie boi się koronawirusa i pracuje dalej. Zobaczcie, jak wygląda stół Lauren S. Hissrich.

W Polsce cały naród został poddany domowej kwarantannie, w USA i Kanadzie zamykane są kolejne plany seriali (Netflix hurtem zamknął wszystko, w tym "Stranger Things"), a tymczasem w Wielkiej Brytanii panuje zupełnie inne podejście. Życie toczy się dalej swoim torem, co jest świadomą strategią rządu, przekonanego, że skoro większość z nas prędzej czy później i tak nowym wirusem się zarazi, to nie ma powodu zamykać wszystkiego, żeby opóźnić epidemię.

Wiedźmin – polska wódka na koronawirusa

Ekipa "Wiedźmina", która znajduje się w Wielkiej Brytanii i kręci sceny dziejące się w Kaer Morhen, pracuje więc jak gdyby nigdy nic. W tym tygodniu na planie byli obecni m.in. Henry Cavill (Geralt z Rivii), Freya Allan (Ciri), Kim Bodnia (Vesemir), Thue Rasmussen (Eskel), Paul Bullion (Lambert) i Yasen Atour (Coën). Cavill nosił czarne szkła kontaktowe, co znaczy, że w grę wchodziły sceny z eliksirami.

Zgodnie z doniesieniami dobrze poinformowanego serwisu Redanian Intelligence, w przyszłym tygodniu zdjęcia również mają powstawać zgodnie z planem. I wszystko wskazuje na to, że ekipa jest zaopatrzona nie tylko w mydło i żel antybakteryjny, ale też eliksiry, które pozwalają utrzymać pogodę ducha.

Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu, wrzuciła na Instagram zdjęcie stołu z polską Żubrówką. Tak się walczy z koronawirusem w Londynie:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dealing with COVID-19 in London.

Post udostępniony przez Lauren S. Hissrich | Writer (@laurenhissrich)

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 2. sezon "Wiedźmina" obejrzymy w 2021 roku. Całość będzie się składać z ośmiu odcinków, które wyreżyserują (po dwa) Stephen Surjik ("The Umbrella Academy"), Sarah O’Gorman ("Przeklęta"), Geeta V. Patel ("Meet The Patels") i Ed Bazalgette ("Upadek królestwa").

Do obsady dołączy Kim Bodnia ("Obsesja Eve") w roli Vesemira, a także Kristofer Hivju ("Gra o tron") jako Nivellen z opowiadania "Ziarno prawdy", Yasen Atour ("Young Wallander") jako Coën, Agnes Bjorn ("Potwór") jako Vereena, Paul Bullion ("Peaky Blinders") jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen ("Szybcy i wściekli 9") jako Eskel, Aisha Fabienne Ross ("Dziewczyna z portretu") jako Lydia, a świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej Mecia Simson jako Francesca.

Wiedźmin jest dostępny w serwisie Netflix