O co chodzi w scenie po napisach z premiery 3. sezonu "Westworld"? Co dalej będzie się działo z Maeve?

"Westworld" (Fot. HBO)

0

W co znów wpakowała się Maeve? Jeśli przegapiliście scenę po napisach w premierze 3. sezonu "Westworld", to koniecznie się z nią zapoznajcie. A następnie zapraszamy tutaj z powrotem.

Podobnie jak wcześniej "Watchmen", "Westworld" eksperymentuje ze scenami po napisach końcowych. Dostaliśmy taką scenę na zakończenie pierwszego odcinka 3. sezonu i jest ona integralną częścią fabuły. Dlatego jeśli jej nie zauważyliście, koniecznie odpalcie HBO GO i obejrzyjcie końcówkę raz jeszcze. A następnie wróćcie tutaj, bo dalej już są spoilery.

Westworld sezon 3 – wyjaśnienie sceny po napisach

Podczas gdy większość odcinka "Parce Domine" skupiała się na Dolores (Evan Rachel Wood), która znajduje się w futurystycznym Los Angeles i zaczyna wcielać w życie swój morderczy plan, ostatnia scena zabrała nas do kolejnego parku. Zobaczyliśmy, jak Maeve (Thandie Newton) budzi się w świecie rodem z lat 40., a dookoła niej są zakrwawieni ludzie i zakładnicy. Kiedy wygląda przez okno, staje się jasne, że to park rozrywki w stylu II wojny światowej i do pokonania będą naziści.

To coś, czego się spodziewaliśmy, bo ten park pojawiał się w zwiastunach, stanowiąc swego rodzaju połączenie pomiędzy poprzednimi sezonami "Westworld" i obecnym, dziejącym się większości poza sztucznym światem wykreowanym przez Delos. To też ważna scena, bo jak pewnie pamiętacie, Dolores w finale 2. sezonu wyniosła z tytułowego parku pięć pereł – jednostek kontrolnych, które skrywają świadomości hostów. Teraz możemy sądzić, że nie ma wśród nich Maeve, która raz jeszcze została przeprogramowana i tkwi w kolejnej wymyślonej rzeczywistości.

serial Westworld sezon 3

Jak długo będzie przeżywać ten sam koszmar, zanim raz jeszcze obudzi się i ucieknie? Znając Maeve, niedługo. A nawet gdybyśmy nie znali Maeve, sugerują to zwiastuny, które pokazują ją w "naszym" świecie, jak spotyka Engerraunda Seraca (Vincent Cassel). To jeden z architektów Rehoboama, superkomputera, który chce przejąć Dolores. Serac ma próbować zrekrutować Maeve do misji zabicia Dolores. Ale zanim oni na siebie wpadną, oglądając próby ucieczki Maeve, prawdopodobnie dowiemy się, które hosty utknęły w pozostałości parków, a które są na wolności.

Zwiastuny sugerują również, że w którymś momencie Dolores i Maeve staną naprzeciwko siebie, by stoczyć pojedynek na śmierć i życie. Ale wiecie, jak to jest ze zwiastunami. Na dobrą sprawę w tej chwili nie możemy nawet mieć pewności, czy patrzymy na Maeve, czy na kogoś innego w jej ciele. Ani kiedy właściwie dzieją się wydarzenia z nią w roli głównej. Witajcie z powrotem w "Westworld"!

Nowe odcinki Westworld w poniedziałki w HBO