Netflix pokaże polski "Rojst" na całym świecie. Zobaczcie zwiastun serialu z angielskim dubbingiem

"Rojst" (Fot. ShowMax)

Wyprodukowany przez platformę ShowMax "Rojst" przeniósł się niedawno na Netfliksa. Wkrótce będzie można go oglądać także poza Polską. Anglojęzyczny zwiastun i światowy tytuł już jest.

Z wielkiego polskiego sukcesu serwisu ShowMax nie zostało nic poza kilkoma tytułami, które w ostatnich miesiącach zaczął przejmować Netflix. Serial kryminalny "Rojst" z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem wylądował na platformie w grudniu, ale do tej pory poza Polską nie był dostępny. Zmieni się to dokładnie 25 marca 2020.

Rojst – zwiastun serialu z angielskim dubbingiem

Wiemy już, że angielski tytuł "Rojstu" będzie brzmiał "The Mire", co jest z grubsza dosłownym tłumaczeniem. Wiemy też, jak po angielsku będą brzmieć Seweryn, Ogrodnik i reszta obsady. W sieci pojawił się netfliksowy zwiastun serialu z dubbingiem. Ale wersji z oryginalną ścieżką dźwiękową i angielskimi napisami też nie zabraknie. Angielskie napisy do "Rojstu" są do wyboru na Netflix Polska.

"Rojst" to serial kryminalny opowiadający o Polsce lat 80., gdzieś pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. Rzecz się dzieje w małym miasteczku w południowo-zachodniej części kraju, gdzie dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa – ginie młoda prostytutka i miejscowy działacz komunistyczny. W tym samym czasie samobójstwo popełnia para nastolatków.

Naszymi detektywami i zarazem przewodnikami po serialowym świecie są nie policjanci, a dziennikarze lokalnej gazety: doświadczony, nieco zgorzkniały Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) i młody, pełen zapału Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego, który rozpoczyna własne śledztwo, próbując udowodnić sobie i światu, że nie wszystko, co w życiu osiągnął, załatwił mu tata. Im bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego nie sposób się wydostać.

Oprócz wymienionego duetu w serialu grają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Reżyserem i współautorem scenariusza serialu, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek.

REKLAMA