10 seriali komediowych, które zawsze poprawiają nam humor

Fot. FOX/NBC/Amazon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Potrzebujecie czegoś na poprawę humoru po tygodniu siedzenia w domu? Polecamy "Parks and Recreation", "Community", "Przyjaciół" i inne seriale komediowe, które nam zawsze pomagają.

Parks and Recreation

Parks and Recreation seriale komediowe

"Parks and Recreation" (Fot. NBC)

Witajcie w Pawnee. I nie sugerujcie się 1. serią, która na szczęście jest bardzo krótka, a po niej "Parks and Recreation" znalazło swój niepowtarzalny styl. Grupa pracowników wydziału odpowiedzialnego za tytułowe parki i rekreację w fikcyjnym miasteczku w stanie Indiana na całe lata zawładnęła naszą wyobraźnią. I często właśnie do tego sitcomu NBC wracamy, kiedy jest nam źle.

Leslie Knope (Amy Poehler), jakkolwiek bywa irytująco uparta, chciałoby się mieć w swoim narożniku. Niewzruszony Ron (Nick Offerman) jako sabotujący wszelkie wysiłki szef, niefrasobliwy Tom (Aziz Ansari), początkowo dość rozsądna na tym tle Amy (Rashida Jones), mroczna April (Audrey Plaza) i Andy (Chris Pratt, jakże inny niż w "Strażnikach Galaktyki"), czyli ludzki odpowiednik golden retrievera – każde z nich niepowtarzalne i niezbędne w zwariowanym świecie Pawnee. A z czasem dojdzie jeszcze parę postaci i trudno będzie uwierzyć, że nie pracowały w tym miejscu od początku.

"Park and Recreation" stworzyli Michael Schur i Greg Daniels, zapewniając widzom imponującą dawkę wzruszeń i wybuchów śmiechu (ja na przykład do dziś śmieję się głośno sama do siebie, oglądając scenę na lodowisku w 4. serii). Mili ludzie robią zabawne i pożyteczne rzeczy, walczą o poprawę jakości życia innych mieszkańców miasteczka i wspierają się nawzajem. Wiele przyjaźni, kilka romansów, jeden miniaturowy konik… Długo można by wymieniać zalety, a i tak nie odda się w pełni klimatu "Parks and Recreation", które wprawdzie skończyło się – i to w świetnym stylu – już pięć lat temu, a dla nas jakby trwało nadal. [Kamila Czaja]

Parks nad Recreation dostępne jest na Prime Video

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA