10 seriali komediowych, które zawsze poprawiają nam humor

Fot. FOX/NBC/Amazon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Jane the Virgin

Jane the Virgin seriale komediowe

"Jane the Virgin" (Fot. CW)

"Jane the Virgin" to dosłownie promyk słońca w ponure dni i zarazem serial, który jest czymś więcej – dużo, dużo, duuużo więcej – niż sugerowałby opis. Ten głosi bowiem, że to historia 23-letniej dziewicy, która przypadkiem zostaje zapłodniona podczas wizyty u ginekologa i postanawia zatrzymać dziecko. Jak z tego absurdu stworzyć jedną z najlepszych i najinteligentniejszych komedii ostatnich lat? Showrunnerka Jennie Snyder Urman i jej ekipa niewątpliwie znaleźli idealny przepis.

Historia Jane Villanuevy to z jednej strony telenowela, z trójkątem miłosnym i toną twistów, a z drugiej strony cudowna kpina z telenowel. Serial, który bierze to wszystko w nawias i raz po raz puszcza oczko do widzów. Jane ma barwne życie nawet i bez ciąży: mieszka z najwspanialszą mamą i babcią na świecie, umawia się na zmianę z miłym policjantem i gorącym właścicielem hotelu i dosłownie trafia do świata telenowel, kiedy jej tata okazuje się latynoską gwiazdą. To kolorowy świat, któremu trudno się oprzeć, zwłaszcza że akcja rozgrywa się w słonecznym Miami.

Grająca główną rolę Gina Rodriguez słusznie zgarniała laury, ale skarbów w tej ekipie jest więcej. Jaime Camil jako cudownie bufonowaty Rogelio de la Vega, miłośnik Twittera i wszystkiego co lawendowe. Yael Grobglas w roli Petry Solano, "złej blondyny", z sezonu na sezon nabierającej kolejnych warstw i z czasem też zyskującej siostrę bliźniaczkę. I przede wszystkim fenomenalny Anthony Mendez jako narrator, opowiadający całą historię, komentujący z sympatią życie Jane i sprawiający, że to wszystko jest jeszcze bardziej "meta".

Choć "Jane the Virgin" to komediodramat, a nie sitcom, każdy odcinek przynosi dziesiątki błyskotliwych żartów. Nie brakuje też komentarza społecznego, podanego w lekkiej i przyjemnej, ale zawsze mądrej formie. I wszechogarniającego ciepła, i miłości do opowiadania historii, koniecznie z romansem w centrum uwagi. W ostatnich latach w telewizji było trochę prób przerabiania telenowel na seriale premium – ta jest zdecydowanie najbardziej udana. [Marta Wawrzyn]

Jane the Virgin jest dostępna na Netfliksie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA