10 seriali komediowych, które zawsze poprawiają nam humor

Fot. FOX/NBC/Amazon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Mozart in the Jungle

Mozart in the Jungle najlepsze seriale komediowe

"Mozart in the Jungle" (Fot. Amazon)

Bardzo wdzięczna produkcja Amazona nie jest może komedią, która wywołuje salwy śmiechu, ale jeśli nad nie stawiacie bezpretensjonalną rozrywkę, która pozwoli oderwać się na chwilę od rzeczywistości, "Mozart in the Jungle" będzie świetnym wyborem. Zwłaszcza że to serial, który w gratisie do sympatycznych bohaterów i lekkiej fabuły dorzuca jeszcze muzykę klasyczną.

Chociaż chyba lepiej byłoby powiedzieć, że to ona odgrywa tu pierwszoplanową rolę, bo od muzyki wszystko się tu zaczyna i wokół niej kręci. Ale trudno by było inaczej, skoro mamy do czynienia z opowieścią o nowojorskich filharmonikach, których codzienność ulega zmianie, gdy ich orkiestrę przejmuje równie genialny, co ekscentryczny meksykański dyrygent Rodrigo De Souza (fantastyczny Gael Garcia Bernal). Równocześnie pierwsze kroki w tym świecie zaczyna stawiać młoda oboistka Hailey (Lola Kirke) i jak się pewnie domyślacie, nie będą to kroki łatwe.

Co nie znaczy, że "Mozart in the Jungle" jest kolejną historią o trudnym przebijaniu się na sam szczyt. Nic z tych rzeczy, bo przechodząca przez różne etapy kariera Hailey to tylko jeden z kilku serialowych wątków, które z gracją mieszają kulturę najwyższych lotów z tą nieco lżejszego kalibru. Są przy tym niesamowicie barwne, lekkie, świeże i tak pełne życia, że naprawdę trudno się w tej opowieści nie zakochać, nawet jeśli muzyka klasyczna to nie wasza bajka.

Wszystko dlatego, że w gruncie rzeczy jest ona dla twórców serialu tylko środkiem do pięknej, zabawnej, a czasem też nieco surrealistycznej i poruszającej opowieści o życiu, pasji, miłości, poszukiwaniu siebie i całej reszcie. Opowieści podanej bez krzty zadęcia i skupionej na prawdziwych ludziach, nawet jeśli ci wydają się czasami bardzo dalecy od nas. Jedyną wadą "Mozart in the Jungle" jest tak naprawdę jego przedwczesny koniec po czterech sezonach, ale że wcześniej ekranowej magii nie brakowało i tak bardzo was zachęcamy do jej spróbowania. [Mateusz Piesowicz]

Mozart in the Jungle jest dostępny na Prime Video

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA