7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"One Day at a Time" (Fot. Netflix)

Netflix obniża jakość wideo w związku z pandemią. Zwiastun 4. sezonu "One Day at a Time". Kolejne gwiazdy zarażone koronawirusem. A oprócz tego "Billions", "The Mandalorian" i nie tylko.

1. Netflix obniża jakość wideo w Europie

Komisja Europejska zaapelowała do serwisów streamingowych o obniżenie jakości wideo, żeby nie przeciążać sieci podczas pandemii koronawirusa, a Netflix od razu przystąpił do działania. Przez najbliższe 30 dni na terenie Unii Europejskiej będziemy mieć jakość wideo na Netfliksie niższą o 25%.

2. One Day at a Time – zwiastun 4. sezonu

24 marca w USA na kanale Pop TV wystartuje 4. sezon "One Day at a Time". W zwiastunie wypuszczonym przez stację wszystko kręci się wokół Tindera i profilu założonego Penelope przez matkę.

3. Billions – zwiastun 5. sezonu serialu

Julianna Margulies zawitała do świata "Billions" i na dzień dobry oznajmiła, że nie lubi tej gry. 5. sezon "Billions" wystartuje 3 maja, a nasza dawna żona idealna zagra profesorkę socjologii z prestiżowej uczelni i autorkę bestsellerowych książek.

4. Jak Disney+ będzie pokazywać The Mandalorian?

Disney+ już za moment startuje w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy dostaną na dzień dobry (czyli 24 marca) dwa odcinki "The Mandalorian", trzeci pojawi się 27 marca. Kolejne będą już pokazywane co tydzień. Tymczasem start platformy w Indiach został przełożony.

5. Kolejne gwiazdy zarażone koronawirusem

Zarażona koronawirusem jest Indira Varma, czyli Ellaria z "Gry o tron", a także Daniel Dae Kim, znany z "Lost" i "Hawaii Five-0". Tymczasem Evangeline Lilly, jego koleżanka z "Lost", oznajmiła, że u niej życie toczy się jak zwykle. Właśnie wysłała dzieci (które umyły ręce) na obóz gimnastyczny i sama też nie zamierza izolować się od społeczeństwa, bo bardziej niż życie ceni wolność.

6. Rezydenci oddali artykuły medyczne szpitalowi

"Rezydenci" to jeden z tych seriali, których produkcja stanęła z powodu koronawirusa. A ponieważ jest to serial medyczny, ekipa nie zastanawiała się długo i przekazała szpitalowi w Atlancie maseczki, rękawiczki i inne artykuły pierwszej potrzeby używane na planie jako rekwizyty. Przykład z "Rezydentów" wzięły kolejne ekipy: "The Good Doctor", "Station 19", a także "Chirurgów". Prace na planach wszystkich tych seriali zostały przerwane.

7. Znaki – zwiastun 2. sezonu serialu AXN

2. sezon polskiego serialu kryminalnego "Znaki" startuje 7 kwietnia na AXN.

REKLAMA