Na jakim etapie kręcenia 4. sezonu "Stranger Things" była ekipa, kiedy wstrzymano prace na planie?

0

Plan "Stranger Things", podobnie jak plany wielu innych seriali, padł ofiarą koronawirusa. Na jakim etapie zdjęć do nowego sezonu była ekipa, gdy zostały wstrzymane prace?

Pandemia koronawirusa, która sprawiła, że świat zatrzymał się w miejscu, odciśnie także swoje piętno – a właściwie już to zrobiła – na serialowym świecie. Netflix wstrzymał prace nad swoimi produkcjami, w tym też nad 4. sezonem "Stranger Things". Na jakim etapie były zdjęcia w momencie ich przerwania?

Stranger Things – jak bardzo opóźni się 4. sezon?

Na szczęście twórcy serialu już dali jego fanom informację, na którą najbardziej czekali – Jim Hopper (David Harbour) przeżył wybuch z finału 3. sezonu i zobaczymy go w nowych odcinkach. To właśnie z nim kręcono sceny na Litwie.

Teraz dowiadujemy się, że prace na planie 4. sezonu zdążyły potrwać zaledwie miesiąc. Dla porównania poprzednia seria powstawała od kwietnia do listopada 2018 roku, czyli siedem miesięcy. Oznacza to, że kolejne odcinki "Stranger Thongs" trafią na platformę później, niż jeszcze niedawno można było zakładać. Producent serialu, Shawn Levy, mówi, że decyzja o przymusowej przerwie to był naprawdę "słodko-gorzki moment" dla ekipy, która jest ze sobą bardzo zżyta.

stranger things sezon 4 opóźnienie koronawirus

Kiedy zatem możemy spodziewać się nowych odcinków serialu o dzieciakach z Hawkins? Prawdopodobnie dopiero w 2021 roku, ale trudno powiedzieć, kiedy dokładnie. Obecnie zakłada się, że prace zostały wstrzymane na dwa tygodnie, co byłoby jeszcze do nadrobienia, ale jak sami wiecie, ciężko w tym momencie o jakiekolwiek konkrety. Za to Levy patrzy z optymizmem w przyszłość i ma nadzieję, że przestrzeganie wszystkich podjętych środków ostrożności sprawi, że uda się uniknąć długoterminowych konsekwencji.

Stranger Things dostępne jest na Netfliksie