A gdyby tak rzucić wszystko i uciec? Trailer "Ucieczki" zapowiada pokręconą przygodę, jakiej jeszcze nie było

"Ucieczka" (Fot. HBO)

Czy to thriller? Czy komedia z dodatkiem romantycznym? Czy jeszcze coś innego? HBO wypuściło pełny zwiastun "Ucieczki", nowego serialu ekipy "Fleabag".

Jeśli widzieliście "Fleabag" i "Obsesję Eve", to wiecie, że głowa ich twórczyni, Phoebe Waller-Bridge, jest pełna niekonwencjonalnych pomysłów. I dokładnie tak wygląda "Ucieczka", nowy serial HBO, współtworzony przez Waller-Bridge i Vicky Jones.

Ucieczka – zwiastun nowego serialu HBO

W serialu poznamy Ruby Richardson (Merritt Wever, "Niewiarygodne") i Billy'ego Johnsona (Domhnall Gleeson, "Black Mirror: Be Right Back"), dawną parę zakochanych ze studiów, która 15 lat zawarła pewien pakt. Jeśli jedno wyśle wiadomość o treści "Uciekaj", a drugie odpowie takim samym SMS-em, oboje rzucą wszystko i razem uciekną.

I dokładnie to się dzieje w "Ucieczce". Ona wiedzie dość prozaiczne dorosłe życie na przedmieściu, do czasu kiedy przychodzi wiadomość od niego. Odpowiada taką samą wiadomością i tak oto oboje spotykają się na Grand Central Station, żeby rozpocząć nowe życie bez żadnych ograniczeń. Początek niekonwencjonalnej komedii romantycznej? Nie do końca. Zwiastun sugeruje, że jest tu coś więcej i że życie obojga jest mocno skomplikowane. Ona prawdopodobnie ma męża, z kolei on wyraźnie wplątał się w sytuację rodem z filmu sensacyjnego.

Oprócz podróżującego pociągami przez Amerykę duetu nietypowych uciekinierów na ekranie mają pojawić się Archie Panjabi, Rich Sommer, Tamara Podemski i Phoebe Waller-Bridge we własnej osobie.

Premiera serialu Run 13 kwietnia w HBO Polska

REKLAMA