6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Netflix liderem wśród serwisów VoD w Polsce. Amazon Prime Video za darmo w sieci Play. Oprah Winfrey i Idris Elba rozmawiają o koronawirusie. A oprócz tego "Harley Quinn", "Carpool Karaoke" i nie tylko.

1. Netflix liderem wśród serwisów VoD w Polsce

Według danych Gemiusa, Netflix Polska odwiedziło w lutym ponad 4,3 mln realnych użytkowników. Wzrost w porównaniu z lutym poprzedniego roku wynosi 900 tys. W tym momencie Netflix jest największym serwisem VoD w Polsce, wyprzedzając m.in. VoD.pl, TVP VoD, Playera i HBO GO. W zestawieniu pojawił się nieobecny rok temu Amazon Prime Video, który w lutym odwiedziło ponad 460 tys. polskich użytkowników.

2. Amazon Prime Video za darmo w sieci Play

Jeśli płacicie abonament w sieci Play, możecie zacząć korzystać z Prime Video przez sześć miesięcy bez żadnych opłat. Wystarczy, że zalogujecie się do aplikacji Play24 i w zakładce Telewizja i wideo uruchomicie odpowiedni pakiet promocyjny. Użytkownicy pudełek strumieniujących PLAY NOW TV BOX mogą aktywować usługę w zakładce Pakiety. Po zakończeniu okresu próbnego klienci Playa będą mogli zrezygnować z subskrypcji albo dalej korzystać z Prime Video za 25 zł miesięcznie. Kwota będzie dopisywana do rachunku Playa.

3. Harley Quinn – zwiastun 2. sezonu

Platforma DC Universe zaprezentowała pełny zwiastun 2. sezonu kreskówki "Harley Quinn". Pojawiają się w nim m.in. Freeze (głos podkłada Alfred Molina) i Catwoman (Sanaa Lathan). Premiera nowych odcinków w USA planowana jest na 3 kwietnia.

4. Oprah Winfrey i Idris Elba o koronawirusie

Apple TV+ rozpoczęło nowy cykl wywiadów, w którym Oprah Winfrey będzie pytać o koronawirusa. Na pierwszy ogień poszedł zarażony koronawirusem Idris Elba, który powiedział, że nasza planeta broni się w ten sposób przed ludźmi, którzy próbują ją zniszczyć na różne sposoby. To nie tylko fizyczna choroba, to wezwanie dla nas wszystkich do refleksji, zastanowienia się nad sobą.

5. Disney+ również obniża jakość wideo

Disney+ dołączył do grona serwisów streamingowych, które obniżyły jakość wideo w Europie o 25%. Jednocześnie ogłoszono, że start serwisu we Francji został przełożony na 7 kwietnia. 24 marca Disney+ pojawi się w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii i Szwajcarii.

6. Ekipa Stranger Things w Carpool Karaoke

W najnowszym odcinku "Carpool Karaoke: The Series" wystąpiła ekipa "Stranger Things". Odcinek został nagrany latem 2019 roku.