Elle Fanning jako młoda Katarzyna Wielka w trailerze "The Great". To się powinno spodobać fanom "Faworyty"

"The Great" (Fot. Hulu)

0

Jesienią oglądaliśmy "Katarzynę Wielką" w wersji dorosłej, wiosną będzie wersja młodzieżowa. "The Great", którego twórcą jest scenarzysta oscarowej "Faworyty", wyróżnia się lekkim tonem.

Nie podobała wam się "Katarzyna Wielka" z Helen Mirren, za to uwielbiacie film "Faworyta" z Olivią Colman? Jest szansa, że nowy serial Hulu trafi w wasz gust.

The Great – zwiastun serialu scenarzysty Faworyty

"The Great" to satyryczny komediodramat, który opowie o początkach rządów carycy Rosji Katarzyny Wielkiej (Elle Fanning, "Maleficent"). 1. sezon będzie zabawną i w dużej mierze fikcyjną historią idealistycznej, romantycznej młodej dziewczyny, która przybywa do Rosji z powodu aranżowanego małżeństwa z carem Piotrem (Nichols Hoult, "Skins")

Młoda Katarzyna, mająca nadzieję na znalezienie miłości i słońca, ląduje w niebezpiecznym, zdeprawowanym i zacofanym świecie, który obiecuje zmienić. Jedyne, co musi zrobić, to zabić swojego męża, pokonać kościół, wywieść w pole wojsko i przekonać do siebie dwór. "The Great" ma być nowoczesną opowieścią o przeszłości, która pokaże wiele ról, jakie grała tytułowa bohaterka w swoim życiu: kochankę, nauczycielkę, władczynię, przyjaciółkę i wojowniczkę.

Oprócz grającego główne role duetu w obsadzie znajdują się także Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge, Sacha Dhawan, Sebastian de Souza, Bayo Gbadamosi i Belinda Bromilow. Twórcą i scenarzystą serialu jest Tony McNamara, współautor nominowanego do Oscara scenariusza "Faworyty".

Premiera serialu The Great 15 maja w USA