"Kierunek: Noc" z pierwszym teaserem. Zobaczcie zapowiedź serialu na podstawie książki Jacka Dukaja

"Kierunek: Noc" (Fot. Netflix)

0

Co gdyby promienie słoneczne zabijały wszystko, co znajdzie się w ich zasięgu? W tym roku na Netfliksie pojawi się "Kierunek: Noc", serial inspirowany powieścią "Starość aksolotla" Jacka Dukaja.

Netflix wypuścił pierwszy teaser ze scenami z serialu "Kierunek: Noc". To belgijska produkcja, ale z polskim akcentem, bo za podstawę scenariusza posłużyła "Starość aksolotla" Jacka Dukaja, a w ekipie producentów ma także Tomasza Bagińskiego.

Kierunek: Noc – zapowiedź serialu Netfliksa

Akcję serialu rozpoczyna nagłe niewyjaśnione zdarzenie: promienie słońca zaczynają zabijać wszystko, co pojawi się na ich drodze. Pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli obierają kierunek na zachód, aby pozostać w bezpiecznych objęciach nocy. Teraz ich wszystkich łączy jedno: pragnienie przetrwania za wszelką cenę. Jednak konflikty na pokładzie mogą okazać się równie zabójcze, co promienie słoneczne.

W serialu występuje obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. Polskę reprezentuje Ksawery Szlenkier ("Wichry Kołymy", "Czas honoru"), a poza nim na ekranie pojawią się Pauline Etienne ("Biuro szpiegów"), Laurent Capelluto ("Czarny punkt"), Nabil Mallat ("Image"), Stéfano Cassetti ("Czarny punkt"), Jan Bijvoet ("Peaky Blinders"), Astrid Whettnall ("The Missing"), Vincent Londez ("Wróg publiczny"), Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi ("Nietykalni"), Babetida Sadjo ("I oddychaj normalnie") i Mehmet Kurtulus ("The Protector").

Za reżyserię 6-odcinkowej produkcji odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye ("Over Water"). Producentami wykonawczymi są Tomasz Bagiński i Jacek Dukaj, a showrunnerem – Jason George ("Narcos").

Kierunek: Noc pojawi się w 2020 roku na Netfliksie