"Sprawa idealna" – pełny zwiastun 4. sezonu. Wojna z bogaczami, Diane jako dominatrix i gwiazdy gościnne

"Sprawa idealna" (Fot. CBS All Access)

Pojawił się zwiastun 4. sezonu "Sprawy idealnej", a w nim mnóstwo atrakcji – od Diane walczącej o sprawiedliwość z przekleństwami na ustach po wszelkiego typu odloty. Jest też lista gości.

"Sprawa idealna" powróci planowo 9 kwietnia w USA i dzień później u nas na HBO GO, a już teraz możecie zobaczyć pełny zwiastun 4. sezonu.

Sprawa idealna sezon 4 – zwiastun serialu

Atrakcji nie brakuje, bo firma Reddick, Boseman & Lockhart została wchłonięta przez międzynarodowego giganta, a Diane Lockhart (Christine Baranski) znalazła się na froncie nowej wojny o sprawiedliwość. W zwiastunie widzimy ją, jak przeklina bardziej niż kiedykolwiek, zakłada strój dominatrix i rozmawia na tematy prawnicze z tukanem. Pojawiają się także debiutujące w serialu gwiazdy gościnne, jak John Larroquette i Hugh Dancy. Powraca z kolei Michael J. Fox.

4. sezon oznacza duże zmiany. Po tym jak stracili swojego największego klienta, Chumhum, a imię ich partnera założycielskiego zostało zniszczone, prawnicy z Reddick, Boseman & Lockhart zostali zmuszeni zaakceptować ofertę międzynarodowej firmy prawniczej STR Laurie, by stać się małą spółką zależną. Nagle wszystkie ich decyzje muszą być potwierdzane przez gigantyczną firmę, która dosłownie jest nad nimi. Choć STR Laurie najpierw wydają się być życzliwymi panami, Diane i jej koledzy denerwują się z powodu utraty niezależności.

W stałej obsadzie "Sprawy idealnej" powrócą Christine Baranski, Cush Jumbo, Audra McDonald, Sarah Steele, Michael Boatman, Nyambi Nyambi i Delroy Lindo. Zach Grenier (David Lee) od tego sezonu również będzie w stałej obsadzie, z kolei John Larroquette i Hugh Dancy dołączą do ekipy jako prawnicy z giganta, kontrolującego Reddick, Boseman & Lockhart. Gościnnie pojawi się Michael J. Fox jako Louis Canning.

Sprawa idealna – więcej prawa niż polityki w 4. serii

Robert King, połowa duetu twórców serialu, mówił już wcześniej, że tematyka nieco się zmieni. Plan jest taki, żeby mniej skupiać się na aspektach politycznych tego, co się dzieje obecnie w Ameryce, a bardziej na prawnych. Oczywiście jedno wynika z drugiego. King zwrócił uwagę, że coraz więcej bogatych i wpływowych osób ignoruje wezwania do sądu, jak gdyby zasady nie obowiązywały każdego.

– Jeśli możesz tak po prostu powiedzieć sędziemu "Sp***dalaj", a sędzia nie może ci nic zrobić, bo jesteś zbyt wpływowy – albo nie słuchasz wezwania sądowego, bo nie chcesz, bo jesteś zmęczony tego dnia – nagle robi się z tego interesująca gra. To nie jest gra, na którą wszyscy się pisaliśmy, ale jest interesująca i pewnie zabawna. Także 4. sezon będzie o tym rodzaju absurdu, który się pojawia, kiedy ludzie czują, że nie muszą przestrzegać zasad – powiedział showrunner.

Mimo że "Sprawa idealna" wraca zgodnie z planem, niestety jest jednym z tych seriali, których produkcję przerwano z powodu pandemii koronawirusa. TVLine twierdzi, że w związku z tym 10-odcinkowy sezon może zostać podzielony i drugą część obejrzymy później.

4. sezon Sprawy idealnej od 10 kwietnia w HBO GO

REKLAMA