"Normal People" – data premiery i zwiastun. Zobaczcie, jak prezentuje się adaptacja książki Sally Rooney

"Normal People" (Fot. BBC)

0

Tej wiosny będziemy się wzruszać razem z dwójką zupełnie zwyczajnych ludzi. Pojawił się zwiastun (a nawet dwa) "Normal People", serialu BBC opartego na książce Sally Rooney.

Choć wiele serialowych premier jest odwoływanych z powodu pandemii koronawirusa, na szczęście nie dotyczy to "Normal People", adaptacji książki Sally Rooney pod tym samym tytułem, którą BBC stworzyło do spółki z Hulu.

Normal People – zwiastun brytyjskiego serialu

Składający się z 12 półgodzinnych odcinków serial to współczesna historia miłosna, opowiadająca o tym, jak jedna osoba może niespodziewanie zmienić życie innej osoby i jak skomplikowana potrafi być intymność. Zobaczymy w nim relację dwójki przyjaciół i kochanków z małego miasteczka w Irlandii. Marianne (Daisy Edgar-Jones) i Connell (Paul Mescal) zaczynają romansować w szkole średniej, a później rozstają się i wracają do siebie, testując swój związek, w miarę jak się zmieniają.

Stacje BBC i Hulu wypuściły dziś zwiastun – a właściwie dwa zwiastuny, bo różnice są tym razem dość duże. Zachęcamy więc do obejrzenia obu:

Scenariusz napisała Sally Rooney wraz z Alice Birch i Markiem O'Rowe'em. Reżyserami są Lenny Abrahamson ("Room") i Hettie Macdonald ("Doctor Who: Blink"), przy czym Abrahamson jest odpowiedzialny za pierwszą połowę serialu, a Macdonald za drugą.

Normal People – kiedy premiera serialu?

W Wielkie Brytanii serial będzie mieć premierę 26 kwietnia na BBC Three. W tym samym dniu zostanie udostępniony cały sezon od razu w serwisie iPlayer. Amerykańska premiera na Hulu będzie miała miejsce 29 kwietnia. Na razie nie wiadomo, która stacja i kiedy pokaże serial w Polsce.