Nasz top 10: Najlepsze seriale marca 2020 roku

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Za nami bardzo mocny miesiąc w serialach. W naszym top 10 najlepszych seriali marca doceniamy m.in. "Devs", "Spisek przeciwko Ameryce", "Kidding" i "Better Call Saul".

10. Rodzice (nowość na liście)

Rodzice serial recenzja

"Rodzice" (Fot. Sky)

Serial, który z tygodnia na tydzień lubię coraz bardziej, choć na początku byłam sceptyczna, czy zechcę na dłuższą metę oglądać sfrustrowanych ludzi, wiodących życie, jakie niekoniecznie sobie wymarzyli. Okazuje się, że tak, chcę, bo "Rodzice" mają dużo do zaoferowania jako słodko-gorzka komedia w brytyjskim stylu.

Tytułowi bohaterowie, para po czterdziestce z dwójką małych dzieci, z odcinka na odcinek zyskują coraz więcej wymiarów, a grający ich Martin Freeman i Daisy Haggard mają świetną chemię. Jak wszyscy rodzice, czasem mają wszystkiego dość i to na tym w dużym stopniu skupia się serial, obalając przesłodzone mity o wychowywaniu dzieci i oferując w zamian brutalną prawdę, okraszoną brytyjskim sarkazmem i wiązankami przekleństw, których nie powstydziłby się Malcolm Tucker (to nie przypadek, serial piszą scenarzyści "The Thick of It").

Nie jest to nic wielkiego ani szczególnie oryginalnego. O tym, że wychowywanie dzieci nie ma nic wspólnego z bajką, mówi chociażby "Better Things". Ale "Rodzice" robią to inaczej, po swojemu, stawiając na brytyjski humor i brytyjski realizm. Nie brakuje tu błyskotliwych dialogów i niestandardowych pomysłów, a i komediowy talent odtwórców głównych ról robi swoje. Z tym duetem dobrze spędza się czas, nawet jeśli przez większość czasu są wkurzeni i niezadowoleni. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA