Nasz top 10: Najlepsze seriale marca 2020 roku

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. Homeland (awans z 10. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"Homeland" (Fot. Showtime)

Gdyby wszystkie seriale kończyły tak jak "Homeland", bylibyśmy przeszczęśliwi. Finałowy sezon hitu telewizji Showtime to co tydzień mocny zastrzyk adrenaliny i potężna dawka emocji. Marcowe odcinki, a było ich aż pięć, pokazały, jak łatwo dobre chęci wszystkich stron na Bliskim Wschodzie potrafią przerodzić się w chaos.

Zestrzelenie prezydenckiego helikoptera to ten moment, kiedy "Homeland" znów nabiera szaleńczego tempa. Twist goni twist i na tym etapie trudno przewidzieć, co będzie dalej. Podczas gdy w Białym Domu władzę przejmuje Sam Merlotte z "Czystej krwi" i szybko się okazuje, że lepszy z niego właściciel knajpy niż prezydent, w Afganistanie sytuacja się zaostrza. Haqqani zostaje postawiony przed sądem i zaraz potem plutonem egzekucyjnym, Max ląduje w niewoli, a Carrie, osamotniona jak nigdy dotąd i podejrzewana o najgorsze, zwraca się o pomoc do agenta GRU.

Mieli rację twórcy, mówiąc przed tym sezonem, że obecna sytuacja naszej ulubionej agentki będzie mocno przypominać losy Brody'ego na początku serialu. Paralele rzucają się w oczy, a po tym, co się wydarzyło w odcinku "Threnody(s)", dalsze losy Carrie stają się coraz trudniejsze do przewidzenia. I to świetna wiadomość, bo oznacza, że będziemy siedzieć na krawędzi fotela do samego końca. Mnie jako fankę "The Americans" dodatkowo cieszy obecność Costy Ronina na ekranie – role niejednoznacznych rosyjskich szpiegów to jego specjalność! [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10