Uwielbiacie klimat starych filmów? To zobaczcie plakaty "Hollywood", nowego serialu Ryana Murphy'ego

"Hollywood" (Fot. Netflix)

"Co by było, gdybyś mógł przepisać historię?" – pyta Netflix na plakatach "Hollywood", drugiego z seriali Ryana Murphy'ego przygotowanego specjalnie dla tej platformy.

Kryzys związany z epidemią dotyka kolejne seriale, ale na szczęście nie dotyczy to wiosennych premier Netfliksa. Jedna z najbardziej oczekiwanych to "Hollywood", 7-odcinkowy serial limitowany, który jego twórca Ryan Murphy określa mianem "listu miłosnego do złotej ery Tinseltown".

Hollywood – plakaty nowego serialu Netfliksa

Serial opowie o grupie ambitnych aktorów i filmowców, którzy tuż po II wojnie światowej próbują odnieść sukces w Fabryce Snów i nie cofną się przed niczym. Historia każdego z bohaterów uchyla rąbka tajemnicy zza błyszczącej kurtyny złotej ery Hollywood, odsłaniając niesprawiedliwy system i uprzedzenia dotyczące rasy, płci i seksualności, które w dzisiejszych czasach wcale nie straciły na aktualności.

Hollywood serial

W serialu zobaczymy zarówno postacie fikcyjne, jak i prawdziwe. W obsadzie znajdują się David Corenswet jako Jack, Darren Criss jako Raymond, Jeremy Pope jako Archie, Laura Harrier jako Camille, Samara Weaving jako Claire, Dylan McDermott jako Ernie, Holland Taylor jako Ellen Kincaid, Patti LuPone jako Avis, Jim Parsons jako Henry Willson, Jake Picking jako Rock Hudson, Joe Mantello jako Dick i Maude Apatow jako Henrietta.

Producentami wykonawczymi "Hollywood" są Ryan Murphy i Ian Brennan, a także Alexis Martin Woodall i Janet Mock, która jest też autorką scenariusza i reżyserką.

Premiera serialu Hollywood 1 maja na Netfliksie

Hollywood serial

Hollywood serial

Hollywood serial

Hollywood serial

Hollywood serial

REKLAMA