Jak to się stało, że Eve żyje po finale 2. sezonu? Ekipa "Obsesji Eve" odpowiada na palące pytanie

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

Wraz z wypuszczeniem zwiastunów 3. sezonu "Obsesji Eve" jasne stało się, że w kolejnych odcinkach zobaczymy Eve Polastri. O tym, jak bohaterce udało się uniknąć śmierci, mówią twórczynie serialu.

3. sezon "Obsesji Eve" pojawi się na ekranach szybciej niż było to pierwotnie planowane, dzięki czemu widzowie już w święta odkryją, jak twórcy serialu wybrnęli z cliffhangera, który zakończył poprzednią serię.

Chodzi mianowicie o rozwiązanie sceny, w której Villanelle (Jodie Comer) strzela do Eve (Sandra Oh). Biorąc pod uwagę, że kulkę w plecy byłej agentki MI6 wpakowała seryjna zabójczyni, raczej nie powinno być mowy o szansach na przeżycie. A jednak, z pierwszych zapowiedzi serialu szybko dowiadujemy się, że Eve żyje i ma się całkiem dobrze.

Obsesja Eve sezon 3: Jak to się stało, że Eve żyje?

O tym, jak doszło do tego, że Polastri przeżyła próbę swojego zabójstwa, mówi główna scenarzystka 3. sezonu "Obsesji Eve" Suzanne Heathcote.

– Właściwie to dużo o tym rozmawialiśmy. Mieliśmy zagwozdkę. Musieliśmy usiąść i chwilę się nad tym zastanowić. [Musieliśmy znaleźć rozwiązanie, które pozwoliło] zachować błyskotliwość Villanelle i jednocześnie utrzymać Eve przy życiu, co było kluczowe – wyjaśnia Heathcote.

Co zatem stało się po tym, jak Villanelle postrzeliła Eve?

– Wydawało mi się, że Eve wykrwawiłaby się. To było prawie jak boska interwencja. To był cud. Jedyny sposób na zachowanie integralności Villanelle i przetrwanie Eve, był taki, że Villanelle ją zostawiła, jej wykrwawienie się było kwestią kilku minut, ale została znaleziona przez turystów. Była o włos od śmierci, ale przeżyła – dodaje scenarzystka.

obsesja eve sezon 3 spoilery

A dlaczego w ogóle Villanelle zdecydowała się nacisnąć spust?

– Myślę, że straciła kontrolę nad tym związkiem, a dla Villanelle kontrola jest wszystkim. Dlatego popełniła ten akt przemocy. Nie chciała śmierci Eve, ale jednocześnie nie mogła pozwolić, żeby Eve ją opuściła – dodaje Heathcote.

Z żywą Eve zobaczymy się w zupełnie nowych okolicznościach. Po rozstaniu z mężem bohaterka mieszka sama, pracuje w azjatyckiej restauracji i stara się przetrwać. Jak zapewnia Sally Woodward Gentle, producentka wykonawcza serialu, zaraz na początku 3. sezonu spotkamy Polastri przekonującą siebie, że jest zadowolona z nowej pracy i z tego, że pilnuje już tylko własnego nosa.

W ostatnim czasie Eve była świadkiem, jak wali się nie tylko jej życie, ale i otaczających ją osób, dlatego w nowym otoczeniu wydaje się być bezpieczna. Oczywiście tylko pozornie, bo gdzieś tam ciągle odczuwa strach przed tym, jaka sama potrafi być, a swoją mroczną stronę odkryła właśnie dzięki Villanelle.

Premiera 3. serii Obsesji Eve 13 kwietnia w HBO GO

REKLAMA