Co dalej w serialu "Ucieczka"? Phoebe Waller-Bridge i mnóstwo akcji w zwiastunie kolejnych odcinków

Zapnijcie pasy, bo szalona podróż pociągiem przez Amerykę dopiero się zaczyna. Zapowiedź dalszej części sezonu "Ucieczki" jest wypakowana akcją. Pojawiają się też kolejne znane twarze.

"Czy masz wrażenie, że zostawiamy coś, czego nigdy nie będziemy mogli zostawić?" – pyta Billy (Domhnall Gleeson) swoją towarzyszkę Ruby (Merritt Wever) i żadne z nich nie wygląda, jakby się dobrze bawiło. Co takiego jeszcze kryje w sobie "Ucieczka", miks komedii, romansu i thrillera, który wystartował wczoraj w HBO?

Ucieczka – co dalej w serialu? Zobaczcie zwiastun

Zwiastun dalszej części sezonu, zawierający sceny z kolejnych sześciu odcinków, zapowiada mnóstwo wydarzeń i skręt w mroczniejszym kierunku. A także tonę humoru. "Już cię lubię bardziej. Jesteś zabawniejsza. Jesteś silniejsza. Jesteś bardziej sexy" – mówi Billy, podczas gdy my dostajemy przegląd uroczych scen z Merritt Wever. Z rzeczy lekkich i przyjemnych czeka nas jeszcze picie w barze, mnóstwo seksu i bieganie w różnych kierunkach. A także Phoebe Waller-Bridge nie tyle śpiewająca, co wydająca z siebie dźwięki przed mikrofonem w barze.

Mroczniejsza strona tej bajki? Oto i ona. "Cieszę się, że ona nie zna prawdziwego powodu, dla którego wysłałeś do niej SMS-a" – mówi Archie Panjabi przez telefon, a potem materializuje się gdzieś w okolicach Ruby i Billy'ego. Poza tym pojawia się tajemnicza torba pieniędzy, ciemne lasy, kolejne dworce i w pewnym momencie także policja. A bohaterowie zaczynają zastanawiać się, czy nie warto by zmierzyć się z konsekwencjami, zanim one same ich dopadną. O co tu chodzi?

Jeśli jeszcze nie widzieliście pilota "Ucieczki", wiedzcie, że wszystko zaczyna się od SMS-a. W serialu poznajemy dawną parę zakochanych ze studiów, która 15 lat zawarła pakt. Jeśli jedno wyśle wiadomość o treści "Uciekaj", a drugie odpowie takim samym SMS-em, oboje rzucą wszystko i razem uciekną. I dokładnie to się dzieje, stanowiąc punkt wyjściowy dla serii coraz bardziej odjechanych zdarzeń.

Oprócz wyżej wymienionej czwórki aktorów w serialu zobaczymy także Richa Sommera i Tamarę Podemski. Twórczynią jest Vicky Jones ("Fleabag", "Obsesja Eve"). Naszą recenzję znajdziecie tutaj.

Nowe odcinki Ucieczki w poniedziałki w HBO

REKLAMA