Kolejna katastrofa i śmierć ważnej postaci w "Chirurgach"? Jakie były plany na finał 16. sezonu?

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

0

Z powodu pandemii koronawirusa 16. sezon "Chirurgów" został skrócony o cztery odcinki. I wszystko wskazuje na to, że uniknęliśmy, przynajmniej na razie, kolejnego wielkiego dramatu.

"Chirurdzy" to jeden z wielu amerykańskich seriali, które nie były w stanie dokończyć sezonu z powodu pandemii koronawirusa. Miały być jeszcze cztery odcinki, które scenarzyści dokładnie już rozplanowali. A w nich kolejna katastrofa?

Chirurdzy sezon 16 – ktoś miał zginąć w finale?

Tak twierdzi zawsze dobrze poinformowany serwis TVLine, który pisze, że w finale 16. sezonu medycznego tasiemca miało dojść do katastrofy i śmierci ważnej postaci w jej wyniku. Anonimowe źródło TVLine twierdzi, że miała to być eksplozja. Showrunnerka serialu Krista Vernoff ani tego nie potwierdza, ani nie zaprzecza.

Nie wiadomo, kto opuściłby obsadę "Chirurgów" w wyniku kolejnego dramatu, ale prawdopodobnie byłby to ktoś z ważnych bohaterów. Tym bardziej nie wiemy, czy skrócenie 16. sezonu spowoduje całkowitą zmianę planów, czy wydarzenia z niedoszłego finału zostaną przeniesione na 17. sezon.

Chirurdzy sezon 16

Być może to, co miało wydarzyć się w "Chirurgach", będzie dało się wydedukować z finału 3. sezonu "Jednostki 19". Oba finały miały być ściśle ze sobą powiązane i ten "Jednostki 19" udało się nakręcić. Twórcy go jednak przemontowali, tak żeby nie zdradzał za dużo z wydarzeń, do których miało dojść w serialu-matce.

3. sezon "Jednostki 19" w tym momencie jest emitowany w USA w tej porze, co wcześniej "Chirurdzy". Przed nami jeszcze cztery odcinki, które mogą rzucić światło na to, co miało się wydarzyć w szpitalu Grey Sloan Memorial. A kiedy zobaczymy 17. sezon "Chirurgów"? Teoretycznie powinien on wystartować jesienią, w praktyce pandemia może pokrzyżować i te plany.