Matthew Rhys szuka prawdy w zwiastunie "Perry'ego Masona" – serialu kryminalnego HBO w stylu noir

"Perry Mason" (Fot. HBO)

0

Jazz, ciemności, Matthew Rhys w kapeluszu i Tatiana Maslany przed mikrofonem. Oto "Perry Mason", nowa wersja historii słynnego prawnika i detektywa. Kiedy premiera serialu HBO?

Co będziemy oglądać w HBO latem? Na szczęście odpowiedź nie brzmi "nic". Stacja zaprezentowała pełny zwiastun serialu kryminalnego "Perry Mason" i podała datę premiery: 21 czerwca w USA.

Perry Mason – zwiastun nowego serialu HBO

Postać Perry'ego Masona narodziła się w latach 30., kiedy to Erle Stanley Gardner wydał pierwszą powieść detektywistyczną. Amerykanie mieli okazję oglądać Masona w serii filmów z lat 30., a potem także w serialu o tej samej nazwie emitowanym w latach 1957-1966. Wcielający się w bohatera Raymond Burr powtórzył swoją rolę jeszcze w 26 filmach telewizyjnych, z których ostatni został pokazany w 1995 roku.

Teraz kultową rolę przejmuje Matthew Rhys ("The Americans"). W miniserialu HBO, którego akcja dzieje się w Los Angeles z lat 30., zobaczymy, jak Mason próbuje utrzymać się jako prywatny detektyw, starając się powstrzymać powracające wspomnienia z wojny we Francji i pogodzić się z rozpadem swojego małżeństwa. To czasy Wielkiego Kryzysu, ale też gwałtownego rozwoju dla miasta, za który odpowiadają m.in. boom na ropę, igrzyska olimpijskie i rosnący przemysł filmowy.

W głównej obsadzie znajduje się także Tatiana Maslany ("Orphan Black") jako popularna kaznodziejka Siostra Alice i John Lithgow ("The Crown") jako E.B. Jonathan, prawnik pracujący dla Masona. W serialu pojawią się także Robert Patrick ("Scorpion"), Chris Chalk ("Gotham"), Shea Whigham ("Homecoming"), Nate Corddry ("Mom"), Veronica Falcon ("Queen of the South"), Jefferson Mays ("I Am the Night"), Gayle Rankin ("GLOW") i Lili Taylor ("American Crime").

Premiera serialu Perry Mason 21 czerwca w USA