Czy będzie 2. sezon "Unorthodox"? Twórczyni serialu wyjaśnia, jakie ma plany

"Unorthodox" (Fot. Netflix)

0

"Unorthodox" to miniserial, ale z łatwością można by go kontynuować. Co na to twórczyni? Czy historia o ucieczce ze społeczności ortodoksyjnych Żydów może dostać 2. sezon?

"Unorthodox", 4-odcinkowy miniserial, oparty na książce "Unorthodox: jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów", której autorką jest Deborah Feldman, zrobił furorę na Netfliksie. Choć to zamknięta całość, widzowie pytają o 2. sezon. Czy są szanse na kontynuację?

Unorthodox – czy będzie 2. sezon serialu?

Anna Winger, producentka i scenarzystka "Unorthodox", odpowiedziała na to pytanie w rozmowie z brytyjską gazetą "Metro", rozwiewając wszelkie wątpliwości. Historia Esty (Shira Haas), 19-letniej dziewczyny z Nowego Jorku, która znalazła nowe życie w Berlinie po ucieczce ze społeczności ortodoksyjnych Żydów, nie będzie mieć ciągu dalszego. Dlaczego?

– Nie robimy sequela, bo czujemy, że naprawdę opowiedzieliśmy tę historię. To zawsze było zaplanowane jako miniserial. Podejrzewam, że będę znów pracować z tymi aktorami i z wieloma moimi współpracownikami z tego projektu. Mamy w planach wiele nowych rzeczy. Tak więc to nie jest koniec drogi dla tej konstelacji, ale nie sądzę, żebyśmy opowiadali jeszcze raz tę historię. Już ją opowiedzieliśmy – oznajmiła.

Unorthodox sezon 2

Czy faktycznie historia Esty została opowiedziana od początku do końca? Wielu widzów pewnie nie zgodzi się z takim postawieniem sprawy, argumentując, że chętnie by się dowiedzieli, jak wyglądały jej dalsze losy w nowym środowisku w Berlinie: czy zrobiła karierę w świecie muzyki, czy założyła rodzinę itd.

Na razie jednak muszą nam wystarczyć cztery odcinki "Unorthodox", świetnie oceniane przez krytyków, także na Serialowej.

Unorthodox jest dostępne w serwisie Netflix