Jak daleko posunie się Carrie w finale "Homeland"? Zobaczcie zapowiedź ostatniego odcinka serialu

"Homeland" (Fot. Showtime)

Przed nami ostatni odcinek "Homeland", a Carrie Mathison właśnie stanęła przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Czy agentka posunie się do ostateczności, żeby ratować świat? Spoilery!

W najnowszym, czyli już przedostatnim odcinku "Homeland" Carrie Mathison (Claire Danes) została postawiona pod ścianą: albo zabije Saula Berensona i przejmie jego agentkę, albo doprowadzi do wybuchu kolejnej wojny. A przynajmniej tak to przedstawił jej rosyjski znajomy Yevgeny (Costa Ronin), który oświadczył, że po śmierci Saula to właśnie ona przejęłaby jego agentkę i mogłaby ją zneutralizować.

Finał Homeland – zwiastun. Czy Carrie zabije Saula?

Co teraz zrobi Carrie? Miejmy nadzieję, że znajdzie trzecią drogę, ale zwiastun finałowego odcinka, zatytułowanego "Prisoners of War", wiele nie zdradza. Widzimy, jak była agentka CIA miota się, próbując dokonać niemożliwego. Najpierw usiłuje rozmawiać z Saulem, który wciąż upiera się, że nie ma żadnego szpiega w Moskwie.

Dalej mamy urwane linijki dialogów. "Jesteśmy o krok od anihilacji" – krzyczy Carrie. Chwilę później Saul pyta: "Carrie, co zrobiłaś?". I kolejny urwany dialog: "Tylko ty to możesz teraz powstrzymać". Bez kontekstu trudno cokolwiek rozszyfrować, ale możemy założyć, że mentor i jego najlepsza uczennica będą próbowali ze sobą rozmawiać, zanim każde pójdzie swoją drogą. Wszystko wskazuje na to, że do porozumienia między nimi nie dojdzie.

Czy "Homeland" skończy się jedną wielką katastrofą, czy Carrie Mathison uratuje świat raz jeszcze? Czy Saul Berenson przeżyje finał? I co będziemy oglądać, kiedy nie będzie już "Homeland"? To może być dobra okazja do zapoznania się z serialem "Hatufim", czyli izraelskim pierwowzorem hitu telewizji Showtime. Do jego anglojęzycznego tytułu ("Prisoners of War") nawiązuje zresztą finał "Homeland".

Finał Homeland 26 kwietnia w USA

REKLAMA