Czy są szanse na 4. sezon "Twin Peaks"? David Lynch komentuje plotki i mówi, czy woli filmy czy seriale

"Twin Peaks" (Fot. Showtime)

Uwielbiacie zarówno stare "Miasteczko Twin Peaks", jak i powrót serialu po latach, czyli nieformalny sezon 3? To wiedzcie, że są plotki o ciągu dalszym. Co na to David Lynch?

The Hollywood Reporter publikuje serię wywiadów z twórcami filmowymi, którzy pozostają w zamknięciu w domach, nie mogąc kręcić nowych produkcji z powodu pandemii koronawirusa. W tym tygodniu gwiazdą jest David Lynch, reżyser takich filmów, jak "Blue Velvet", "Zagubiona autostrada" czy "Mulholland Drive", i współtwórca serialu "Miasteczko Twin Peaks", który w tym roku obchodził 30-lecie.

Miasteczko Twin Peaks – czy powstanie 4. sezon?

Powrót serialu w 2017 roku podzielił dawnych fanów i zostawił kilka otwartych furtek fabularnych. Stąd powracające plotki o potencjalnym 4. sezonie. David Lynch komentuje je krótko:

– To plotka, która nawet gdyby była prawdziwa – nic się teraz nie dzieje.

Reżyser przyznaje jednak, że to nie jest tak, że całkiem przestał pracować. Myśli o nowych projektach, eksperymentuje z muzyką, rzeźbi w drewnie, maluje i nie wyobraża sobie powrotu na plan filmowy, dopóki nie będzie szczepionki.

– Nie da się pracować teraz nad filmem i myślę, że przez długi czas nie będziemy w stanie pracować z dużą ekipą w normalny sposób, w jaki robi się filmy. To teraz po prostu zbyt niebezpieczne. To coś do przemyślenia. Nie sądzę, żebym był w stanie zrobić film, zanim nie będzie szczepionki – mówi Lynch.

miasteczko twin peaks sezon 4

Na pytanie, co by chętniej teraz zrobił, film czy serial, reżyser odpowiada, że zdecydowanie serial. Kino ma kłopoty, z wyjątkiem blockbusterów. W szczególności dotyczy do kina artystycznego, które nawet przed pandemią miało się coraz gorzej. Takie filmy były w kinach przez tydzień, a potem trafiały od razu na DVD czy do serwisów VoD. Czy to znaczy, że Lynch już nie zrobi filmu pełnometrażowego?

– Nie, nigdy nie mów nigdy, naprawdę. Ale naprawdę uwielbiam ciągłe historie i powiedziałbym, że telewizja kablowa to nowe kino artystyczne. Masz całkowitą swobodę. Może dźwięk nie jest tak dobry, jak w wielkim kinie, a obraz nie jest tak duży – ale telewizory stają się coraz większe i lepsze, więc jest nadzieja. A potem masz szansę kontynuować historię. Tak więc mówię, że to nowe kino artystyczne.

Jeśli nabraliście właśnie ochoty na powtórkę "Miasteczka Twin Peaks", powinniście się pospieszyć. Serial ma zniknąć z HBO GO 30 kwietnia i nie wiadomo, czy przejmie go inny serwis VoD.

Miasteczko Twin Peaks obejrzycie do 30 kwietnia w HBO GO

REKLAMA