7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

Netflix ze wzrostami w czasach pandemii, "Dom z papieru" bije rekordy. HBO Max z oficjalną datą premiery w USA. Zwiastun serialu "Love Life" z Anną Kendrick. A oprócz tego "The Mandalorian", "The Bold Type" i nie tylko.

1. Netflix ze wzrostami w czasach pandemii

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Netflix zyskał w pierwszym kwartale 2020 roku aż 15,8 mln nowych subskrybentów, czyli ponad dwa razy więcej, niż oczekiwano. W tym momencie abonament serwisu opłaca 183 mln osób na całym świecie.

2. Rekordowy Król tygrysów i Dom z papieru

Zgodnie z danymi, które podał sam Netflix, "Król tygrysów" był oglądany w 64 mln gospodarstw domowych, a "Dom z papieru" – w 65 mln. 3. sezon "Ozark" może pochwalić się oglądalnością rzędu 29 mln, a reality show "Love Is Blind" – 30 mln. Dane pochodzą od samego Netfliksa, któremu wystarczy, że obejrzymy dwie minuty danego serialu lub filmu, aby nas wliczyć do tego typu statystyk.

3. The Mandalorian – 3. sezon już powstaje

Choć Disney+ nie ogłosił zamówienia na 3. sezon "The Mandalorian", prace nad nim już trwają. Oczywiście na razie jest mowa tylko o przedprodukcji: Jon Favreau pisze scenariusze, od kilku tygodni powstają grafiki koncepcyjne. Nie wiadomo, kiedy ekipa będzie w stanie rozpocząć zdjęcia. Dobra wiadomość jest taka, że zdjęcia do 2. sezonu udało się zakończyć tuż przed wejściem w życie ograniczeń z powodu pandemii.

4. HBO Max z oficjalną datą premiery w USA

27 maja wystartuje w USA nowa platforma streamingowa HBO Max. Abonament będzie kosztować 14,99 dol. dla nowych użytkowników, przy czym obecni użytkownicy HBO Now będą mieć przeniesione konta bez żadnych dodatkowych opłat. Oprócz seriali HBO i Warner Bros. (jak "Przyjaciele", "Bajer z Bel-Air" czy "Teoria wielkiego podrywu") w serwisie znajdą się produkcje własne, w tym serial "Love Life" z Anną Kendrick, program dla dzieci "Craftopia", reality show "Legendary" z voguingiem, dokument "On the Record" o molestowaniu seksualnym, serial dla dzieci "Looney Tunes Cartoons" czy też "The Not Too Late Show With Elmo", talk z ekipą "Ulicy Sezamkowej". Zwiastuny znajdziecie tutaj. Odcinek specjalny "Przyjaciół" nie będzie gotowy w momencie startu platformy.

5. Love Life – zwiastun serialu HBO Max

"Love Life" to 10-odcinkowa komedia romantyczna HBO Max, która docelowo ma być antologią. W każdym sezonie będziemy oglądać historię innej postaci, która poszukuje miłości. Gwiazdą 1. sezonu będzie Anna Kendrick w roli dziewczyny z Nowego Jorku o imieniu Darby, nie mylić z Furby. W obsadzie są także Scoot McNairy, Zoe Chao i Sasha Compère. Serial pisze i reżyseruje Sam Boyd ("Stan Against Evil"). Premiera 27 maja.

6. Premiera 2. sezonu NOS4A2 opóźniona

2. sezon "NOS4A2" wystartuje w USA nie 1 czerwca, a 21 czerwca. Polska data premiery na AMC pozostaje na razie bez zmian – 2 lipca.

7. The Bold Type – data premiery sezon 4B

"The Bold Type" powróci 11 czerwca z drugą częścią 4. sezonu.

REKLAMA