Maj w telewizji HBO – lista premier seriali i filmów

"To wiem na pewno" (Fot. HBO)

W maju w telewizji HBO wystartuje "Mrs. America", a do tego możecie liczyć na takie seriale, jak "To wiem na pewno", "Noughts + Crosses", "Betty" czy dokument "Utracone dzieci Atlanty".

Na listę nowości HBO GO jak zwykle jeszcze czekamy, a tymczasem mamy dla was ramówkę telewizji HBO na maj. Niektóre z tych seriali, jak "Mrs. America" czy "Noughts + Crosses", wystartowały już w HBO GO, inne to nowości. Przede wszystkim warto czekać na miniserial "To wiem na pewno", a także na komedię "Betty", dokument "Utracone dzieci Atlanty" i film HBO "Zła edukacja".

Nowe seriale w HBO – premiery w maju

Mrs. America – miniserial FX, który opowiada historię ruchu walczącego o ratyfikację Equal Rights Amendment – poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych, dającej równe prawa wszystkim obywatelom bez względu na płeć. Historia opowiedziana jest z perspektywy kobiet tamtych czasów, przede wszystkim radykalnej konserwatystki Phyllis Schlafly (Cate Blanchett).

Utracone dzieci Atlanty – serial dokumentalny przedstawiający okoliczności tajemniczych zaginięć i morderstw dzieci w Atlancie pod koniec lat 70. i na początku kolejnej dekady. Produkcja rzuca nowe światło na wielowątkowe śledztwo, które zostało wznowione po latach.

To wiem na pewno – rodzinna saga na podstawie powieści Wally'ego Lamba, opowiadająca dwie równoległe historie życia braci bliźniaków naznaczone zdradą, poświęceniem i wybaczeniem. Losy Dominicka i Thomasa (Mark Ruffalo razy dwa) śledzimy na różnych etapach ich życia. Poznajemy ich w czasach dla nich współczesnych, na początku lat 90. XX wieku, kiedy obaj bracia osiągają wiek średni, ale wracamy też do przeszłości w scenach pokazujących młodość i dzieciństwo.

Noughts + Crosses – serial BBC na podstawie książki Malorie Blackman. Akcja dzieje się w alternatywnym świecie, w którym czarnoskórzy ("Krzyże") rządzą białymi ("Kółkami") i w praktyce zrobili z nich swoich niewolników. Na tle uprzedzeń, nieufności i potężnego buntu narastającego na ulicach rozwija się romans dwójki młodych ludzi, którzy znają się od dzieciństwa. Sephy i Calluma łączy namiętność, ale dzielą różnice rasowe. I właśnie to sprowadzi na nich śmiertelne niebezpieczeństwo.

Dave – serial komediowy telewizji FX inspirowany życiem rapera i komika Dave'a Burda, lepiej znanego światu pod pseudonimem Lil Dicky.

Betty – 6-odcinkowy serial o skejterkach, który będzie spin-offem "Skate Kitchen". Twórczynią jest Crystal Moselle, w obsadzie znajdują się Dede Lovelace, Moonbear, Nina Moran, Ajani Russell i Rachelle Vinberg.

Jett – po wyjściu z więzienia utalentowana złodziejka zmuszona jest wrócić do swojej nielegalnej profesji. Carla Gugino w roli głównej.

Syrena, sezon 3 – powrót serialu o tajemniczej dziewczynie, która pewnego dnia zjawiła się w Bristol Cove, miasteczku będącym niegdyś domem dla syren.

Telewizja HBO – filmy i seriale w maju

· Mrs. America – premiera pierwszego odcinka 1 maja, kolejne w piątki w HBO

· Tajemnica anioła (Angel of Mine) – premiera 3 maja w HBO

· Utracone dzieci Atlanty, odc. 1 – premiera pierwszego odcinka 7 maja, kolejne w czwartki w HBO

· Złota dziewczyna (Fata Din Aur) – premiera 7 maja w HBO

· Zła edukacja (Bad Education) – premiera 10 maja w HBO

· To wiem na pewno – premiera pierwszego odcinka 11 maja o 3:00 rano, powtórka tego samego dnia o 20:10, kolejne odcinki w poniedziałki w HBO

· Noughts + Crosses – premiera pierwszego odcinka 12 maja, kolejne we wtorki w HBO

· Krzyżówkowe zagadki: Abrakadawer – premiera 14 maja w HBO

· Plan gry (The Scheme) – premiera 14 maja w HBO

· Dave – premiera pierwszego odcinka 15 maja, kolejne w piątki w HBO3

· Na ringu z rodziną (Fighting with My Family) – premiera 17 maja w HBO

· Betty – premiera pierwszego odcinka 22 maja, kolejne w piątki w HBO3

· Prodigy. Opętany – premiera 22 maja w HBO

· Jett – premiera pierwszego odcinka 22 maja, kolejne w piątki w HBO

· Angry Birds 2: Film – premiera 24 maja w HBO

· Oszustki (The Hustle) – premiera 31 maja w HBO

· Syrena – premiera pierwszego odcinka 31 maja, kolejne w niedziele w HBO3

REKLAMA