6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Westworld" (Fot. HBO)

"Westworld" z zamówieniem na 4. sezon. Obsada "Sukcesji" z podwyżkami w 3. sezonie. "Leverage" powróci w nowej odsłonie. A oprócz tego kolejne serialowe "Gwiezdne wojny", "Perry Mason" i nie tylko.

1. Westworld z zamówieniem na 4. sezon

HBO zamówiło 4 sezon "Westworld". Produkcję wciąż będą prowadzić Jonathan Nolan i Lisa Joy, mimo że mają podpisane kontrakty z Amazonem. Według The Hollywood Reporter cały serial rozplanowany jest na sześć sezonów i duet showrunnerów ma umowę, zgodnie z którą pozostanie w ekipie do samego końca. Nie wiadomo, kiedy zobaczymy 4. sezon "Westworld", ale prawdopodobnie nie wcześniej niż w 2022 roku.

2. Obsada Sukcesji z podwyżkami w 3. sezonie

Obsada "Sukcesji" otrzyma podwyżki w 3. sezonie. Najwięcej wciąż będzie zarabiać patriarcha rodziny Royów, Brian Cox – między 400 a 500 tys. dolarów za odcinek. Jego serialowe dzieci, czyli Jeremy Strong, Kieran Culkin i Sarah Snook, będą otrzymywać po ponad 300 tys. dolarów za odcinek. Część tych pieniędzy HBO wypłaci w czasie pandemii, przed powrotem ekipy na plan.

3. Leverage powróci w nowej odsłonie

IMDb TV zamówiło 13-odcinkowy reboot serialu "Leverage". Główną rolę i zarazem nową postać zagra Noah Wyle, a u jego boku wrócą dawni członkowie obsady: Beth Riesgraf (Parker), Gina Bellman (Sophie), Christian Kane (Eliot) i Aldis Hodge (Hardison). Timothy Hutton, czyli gwiazda oryginalnego "Leverage", nie pojawi się w nowej wersji serialu.

4. Gwiezdne wojny – powstaje kobiecy serial

Disney+ pracuje nad nowym serialem ze świata "Gwiezdnych wojen", w którym na pierwszym planie będzie kobieca postać. Showrunnerką i główną scenarzystką jest Leslye Headland, współtwórczyni "Russian Doll". Na razie nie znamy szczegółów fabuły, ale wg Variety akcja ma dziać się w innej epoce uniwersum "Gwiezdnych wojen" niż te, które do tej pory oglądaliśmy na ekranie.

5. Eliza Coupe w pilocie komedii FOX-a

Eliza Coupe ("Happy Endings") zagra jedną z głównych ról w pilocie "Pivoting", komedii FOX-a o trójce kobiet, które desperacko próbują odmienić swoje życie po śmierci przyjaciółki z dzieciństwa. W jej męża wcieli się Tommy Dewey ("Casual").

6. Perry Mason – polski zwiastun serialu HBO

"Perry Mason", kryminał w stylu noir z Matthew Rhysem w roli słynnego adwokata/detektywa, wystartuje 22 czerwca w HBO Polska. Zobaczcie zwiastun:

REKLAMA