"Wielka" od twórcy "Faworyty" w maju w HBO GO. Zobaczcie zwiastun serialu o młodej carycy Katarzynie

"Wielka" (Fot. Hulu)

W maju będziemy oglądać nową wersję losów Katarzyny Wielkiej. Serial "Wielka" z Elle Fanning i Nicholasem Houltem powinien spodobać się fanom oscarowego filmu "Faworyta".

HBO Polska ogłosiło, że 16 maja w HBO GO pojawi się cały sezon serialu "Wielka", który w satyryczny sposób przedstawi młodość Katarzyny Wielkiej. Premiera telewizyjna w HBO zaplanowana jest na 2 czerwca o godz. 20:10.

Wielka – Elle Fanning w zwiastunie serialu HBO GO

Produkcja platformy Hulu, tylko częściowo oparta na faktach historycznych, pokaże drogę, jaką pokonała Katarzyna Wielka od naiwnej dziewczyny do najdłużej panującej kobiety w historii Rosji. "Wielka" to w dużym stopniu fikcyjna i satyryczna opowieść o romantycznej dziewczynie, która przybywa do Rosji, aby wejść w zaaranżowane małżeństwo z carem Piotrem.

Młoda Katarzyna, mająca nadzieję na znalezienie miłości i szczęścia, ląduje w niebezpiecznym, zdeprawowanym i zacofanym świecie, który postanawia zmienić. Jedyne, co musi zrobić, to zabić swojego męża, pokonać kościół, pokrzyżować plany wojsku i przekonać do siebie dwór. "Wielka" ma być nowoczesną opowieścią o przeszłości, która pokaże wiele ról, jakie grała tytułowa bohaterka w swoim życiu: kochankę, nauczycielkę, władczynię, przyjaciółkę i wojowniczkę.

W rolach głównych występują Elle Fanning ("Czarownica") jako caryca Katarzyna i Nicholas Hoult ("Mad Max: Na drodze gniewu") jako car Piotr. W obsadzie znajdują się także Phoebe Fox ("Godzina policyjna"), Adam Godley ("Zapiski młodego lekarza"), Gwilym Lee ("Bohemian Rhapsody"), Charity Wakefield ("Rozważna i romantyczna"), Douglas Hodge ("Dom grozy"), Sacha Dhawan ("Drakula"), Sebastian de Souza ("Rodzina Borgiów"), Bayo Gbadamosi i Belinda Bromilow.

10-odcinkowy serial został napisany i wyprodukowany przez nominowanego do Oscara Tony'ego McNamarę, współscenarzystę filmu "Faworyta".

Premiera serialu Wielka 16 maja w HBO GO

REKLAMA