Postapokaliptyczna wojna klas w zwiastunie serialu "Snowpiercer". Kiedy premiera na polskim Netfliksie?

"Snowpiercer" (Fot. TNT)

0

W maju telewizja TNT i Netflix zafundują nam mroźny koszmar. Zobaczcie zwiastun serialu "Snowpiercer" o wojnie klas w pociągu pędzącym przez postapokaliptyczne pustkowie.

"Snowpiercer" to jeden z tych projektów serialowych, które kazały czekać na siebie latami, ale w końcu się doczekaliśmy. Premiera już za niecały miesiąc (w USA na kanale TNT, wszędzie indziej na Netfliksie), a tymczasem pojawił się nowy zwiastun.

Snowpiercer – zwiastun serialu TNT i Netfliksa

Akcja serialu telewizji TNT, opartego na filmie z 2013 roku, dzieje się w postapokaliptycznej przyszłości, prawie siedem lat po tym jak Ziemia stała się lodowatym pustkowiem. Jedynymi ludźmi, którzy przetrwali, są pasażerowie tytułowego Snowpiercera – gigantycznego pociągu pędzącego non stop przez śniegi. Obowiązuje w nim podział nie tyle na klasy, co na kasty, i w pewnym momencie na pokładzie dochodzi do buntu.

Serial ma zmierzyć się z takimi tematami, jak różnice klasowe, społeczna niesprawiedliwość i walka o przetrwanie. Podczas gdy bogaci pasażerowie Snowpiercera balują jak na Titanicu, biedni tłoczą się w ogonie pociągu. Wszystkim dowodzi Melanie Cavill (laureatka Oscara Jennifer Connelly), która wydaje komunikaty, docierające do wszystkich pasażerów.

Daveed Diggs ("Hamilton") wcieli się w Andre Laytona, byłego detektywa, który dostaje zadanie wyśledzenia zabójcy w pociągu. Layton jest mieszkańcem ogona pociągu, gdzie trzymana jest klasa niższa, ale z czasem staje się potrzebny ludziom z klasy wyższej.

W obsadzie "Snowpiercera" znajdują się także Alison Wright, Mickey Sumner, Katie McGuinness, Susan Park, Lena Hall, Annalise Basso, Sam Otto, Sheila Vand, Roberto Urbina i Sasha Frolova. Serial, który ma już zamówienie na 2. sezon, tworzy Graeme Manson ("Orphan Black").

Premiera serialu Snowpiercer 18 maja na Netfliksie