"Dom grozy: Miasto Aniołów" już dostępne na HBO GO. Lata 30., meksykański folklor i stylowa Natalie Dormer

"Dom grozy: Miasto Aniołów" (Fot. Showtime)

Spin-off "Penny Dreadful", czyli w polskiej wersji "Dom grozy: Miasto Aniołów", przedpremierowo zadebiutował dziś na HBO GO. Wśród atrakcji demoniczna Natalie Dormer w kilku wersjach.

Jeśli planowaliście spędzić piątkowy wieczór przed ekranem, mamy dla was dobrą wiadomość: HBO GO przyspieszyło premierę serialu "Dom grozy: Miasto Aniołów" ("Penny Dreadful: City of Angels"). Pilot spin-offu wiktoriańskiego horroru "Penny Dreadful" już jest dostępny w serwisie, a kolejne odcinki będą pojawiać się co tydzień w poniedziałki.

Dom grozy: Miasto Aniołów dostępne na HBO GO

Serial łączy w sobie kostiumowy kryminał i horror z motywami nadprzyrodzonymi. Akcja rozpoczyna się w 1938 roku w Los Angeles, w czasie i miejscu wypełnionym meksykańskim folklorem i społecznymi napięciami.

Kiedy makabryczne morderstwo wstrząsa miastem, detektyw Tiago Vega (Daniel Zovatto, "Fear the Walking Dead") i jego partner Lewis Michener (Nathan Lane, "Żona idealna") zostają uwikłani w niebezpieczną intrygę. Okazuje się ona odzwierciedleniem bogatej historii tego miasta: od budowy pierwszych autostrad, przez przywiązanie do folkloru meksykańsko-amerykańskiego, niebezpieczne działania szpiegowskie III Rzeszy, po początki radiowej ewangelizacji. Tiago i jego rodzina muszą zmierzyć się z potężnymi siłami, które zaczynają im zagrażać.

W serialu występują także Natalie Dormer ("Gra o tron") w roli zmiennokształtnego demona o imieniu Magda oraz Kerry Bishé ("Halt and Catch Fire"), Rory Kinnear ("Rok za rokiem"), Adriana Barraza ("Thor"), Michael Gladis ("Mad Men"), Jessica Garza ("Six") i Johnathan Nieves. Showrunnerem i scenarzystą jest John Logan, twórca "Penny Dreadful".

Dom grozy: Miasto Aniołów – nowe odcinki w poniedziałki na HBO GO

REKLAMA