Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Hollywood", "Upload", "Jeszcze nigdy..." i inne premiery

"Hollywood" (Fot. Netflix)

W tym tygodniu czeka nas wysyp premier w majowy długi weekend. Podczas gdy na Netfliksie wyląduje "Hollywood", Amazon proponuje komedię "Upload", a HBO nowy serial "Betty".

Przed nami tydzień pełen premier w serwisach streamingowych – od komedii "Jeszcze nigdy..." na Netfliksie, po "Hollywood", "Upload", "Betty" i mnóstwo innych nowych tytułów. Dla każdego coś dobrego!

Dom grozy: Miasto Aniołów (nowość Showtime) – już dostępne na HBO GO

"Dom grozy: Miasto Aniołów" to spin-off "Penny Dreadful", który łączy w sobie kostiumowy kryminał i horror z motywami nadprzyrodzonymi. Akcja rozpoczyna się w 1938 roku w Los Angeles, w czasach napięć społecznych. Kiedy makabryczne morderstwo wstrząsa miastem, detektyw Tiago Vega (Daniel Zovatto) i jego partner Lewis Michener (Nathan Lane) zostają uwikłani w niebezpieczną intrygę.

Okazuje się ona odzwierciedleniem bogatej historii tego miasta: od budowy pierwszych autostrad, przez przywiązanie do meksykańskiego folkloru, działania szpiegowskie III Rzeszy, po początki radiowej ewangelizacji. Twórcą jest John Logan ("Penny Dreadful"). Pierwszy odcinek przedpremierowo jest dostępny na HBO GO.

Jeszcze nigdy... (nowość) – 27 kwietnia na Netfliksie

"Jeszcze nigdy..." to komedia Netfliksa opowiadająca o tym, jak skomplikowane jest dziś dorastanie, jeśli mieszkasz w Ameryce, a twoi rodzice pochodzą z Indii. Debiutantka Maitreyi Ramakrishnan wciela się w Devi, przesadnie ambitną uczennicę drugiej klasy liceum, która ciągle pakuje się w trudne sytuacje, próbując być taka jak zwykłe amerykańskie nastolatki. Co w jej przypadku nie zawsze jest takie proste. Producentką serialu jest Mindy Kaling, a scenarzystką i showrunnerką Lang Fisher, która pracowała m.in. w ekipie "Świata według Mindy" i "Brooklyn 9-9".

Summertime (nowość) – 29 kwietnia na Netfliksie

"Summertime" to włoski serial młodzieżowy Netfliksa, inspirowany powieścią "Trzy metry nad niebem" Federica Moccii. Zobaczymy w nim historię miłosną rozgrywającą się pewnego lata nad Adriatykiem.

Hollywood (nowość) – 1 maja na Netfliksie

"Hollywood" to serial Ryana Murphy'ego opowiadający o grupie ambitnych aktorów i filmowców, którzy tuż po II wojnie światowej próbują odnieść sukces w Fabryce Snów i nie cofną się przed niczym. Historia każdego z bohaterów uchyla rąbka tajemnicy zza błyszczącej kurtyny złotej ery Hollywood, odsłaniając niesprawiedliwy system i uprzedzenia dotyczące rasy, płci i seksualności, które w dzisiejszych czasach wcale nie straciły na aktualności.

W obsadzie znajdują się David Corenswet, Darren Criss, Jeremy Pope, Laura Harrier, Samara Weaving, Dylan McDermott, Holland Taylor, Patti LuPone, Jim Parsons, Jake Picking, Joe Mantello i Maude Apatow.

Trying (nowość) – 1 maja na Apple TV+

"Trying" to brytyjska komedia Apple TV+ z Esther Smith ("Cuckoo") i Rafe'em Spallem ("Peter Versus Life") jako parą, która stara się o dziecko. W obsadzie jest także Imelda Staunton ("Vera Drake").

Upload (nowość) – 1 maja na Prime Video

Tymczasem na Amazon Prime Video zadebiutuje serial komediowy "Upload", którego twórcą jest Greg Daniels ("The Office"). Akcja będzie dziać się w niedalekiej przyszłości, w świecie, w którym ludzie mogą być uploadowani do wirtualnego "życia po śmierci", jakie tylko sobie wybiorą. Nora (Andy Allo), dziewczyna o romantycznej naturze, pracuje w biurze obsługi klienta jednego z takich wirtualnych światów. Kiedy imprezowy informatyk o imieniu Nathan (Robbie Amell) ma wypadek samochodowy, jego dziewczyna uploaduje go do świata Nory.

Kierunek: Noc (nowość) – 1 maja na Netfliksie

"Kierunek: Noc" to belgijski serial Netfliksa ze scenariuszem napisanym na podstawie "Starości aksolotla" Jacka Dukaja. Akcję rozpoczyna nagłe niewyjaśnione zdarzenie: promienie słońca zaczynają zabijać wszystko, co pojawi się na ich drodze. Pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli obierają kierunek na zachód, aby pozostać w bezpiecznych objęciach nocy. Teraz ich wszystkich łączy jedno: pragnienie przetrwania za wszelką cenę. Jednak konflikty na pokładzie mogą okazać się równie zabójcze, co promienie słoneczne.

Betty (nowość) – 2 maja na HBO GO

"Betty" to 6-odcinkowy serial HBO o skejterkach, który będzie spin-offem "Skate Kitchen". Twórczynią jest Crystal Moselle, w obsadzie znajdują się Dede Lovelace, Moonbear, Nina Moran, Ajani Russell i Rachelle Vinberg.

REKLAMA