5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Borgen" (Fot. DR)

"Borgen" wróci z 4. sezonem na Netfliksie. 2. sezon "The Politician" planowany na czerwiec. "Hanna" wróci z 2. sezonem tego lata. A oprócz tego serialowy "Świat Dysku" i nie tylko.

1. Borgen wróci z 4. sezonem na Netfliksie

Netflix i duńska telewizja DR pracują nad 4. sezonem "Borgen", w którym Sidse Babett Knudsen powróci w roli Birgitte Nyborg, obecnie szefowej MSZ Danii. W obsadzie będzie także Birgitte Hjort Sørensen jako Katrine Fønsmark, a scenariusz wciąż będzie pisać twórca serialu Adam Price. Nowe odcinki zobaczymy w 2022 roku, a w tym roku Netflix udostępni wszystkie dotychczasowe serie.

2. The Politician – sezon 2 będzie w czerwcu

"The Politician" to jeden z tych seriali, które udało się skończyć przed wybuchem pandemii koronawirusa. Ryan Murphy poinformował, że 2. sezon, który będzie składać się z siedmiu odcinków, wyląduje na Netfliksie w połowie czerwca. Na 3. sezon (i zarazem finałowy) możemy poczekać nawet kilka lat, bo Murphy chciałby zobaczyć Paytona Hobarta, jak startuje w wyborach prezydenckich. A w tym momencie Ben Platt zbyt młodo wygląda, żeby było to wiarygodne.

3. Hanna sezon 2 – teaser i data premiery

3 lipca z 2. sezonem powróci "Hanna". W nowych odcinkach zobaczymy, jak tytułowa bohaterka zmuszona jest wyjść z ukrycia, kiedy Utrax odbiera jej jedyną przyjaciółkę. Do obsady dołączy Dermot Mulroney w roli Johna Carmichaela, który nadzoruje program Utrax, polegający na zamienianiu dzieciaków w superżołnierzy.

4. Telewizja Kino TV wspiera kina studyjne

Kanał telewizyjny Kino TV rozpoczął akcję pomocy kinom studyjnym. Na stronie Pomagam z Kino TV możecie symbolicznie rezerwować bilety na domowe seanse "Filmów Twojego życia" na Kino TV. Jeśli wybierzecie darmowy bilet, wy nie zapłacicie nic, a Kino TV przekaże 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Możecie także wesprzeć zbiórkę dodatkową wpłatą.

5. Świat Dysku – będą kolejne ekranizacje

Firma produkcyjna Narrativia, założona przez samego Terry'ego Pratchetta, zawarła umowę dystrybucyjną z Endeavour Content i brytyjskim producentem Motive Pictures. W jej następstwie "Świat Dysku" doczeka się kolejnych ekranizacji. W tym momencie już powstaje serial "The Watch" dla BBC America.

REKLAMA