Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Już nie żyjesz", "The Eddy", "Billions" i inne premiery

"Już nie żyjesz" (Fot. Netflix)

Przed nami tydzień z Joanną Kulig śpiewającą w paryskim klubie The Eddy, a także 2. sezonem "Już nie żyjesz", powrotem "Billions" i nie tylko. Jakie seriale warto zobaczyć?

Sezon pustek w telewizyjnych ramówkach czas zacząć. Najbliższy tydzień przyniesie tylko trzy premiery seriali w Polsce i pięć ogólnie. Wśród nich długo oczekiwane "The Eddy" i 2. sezon netfliksowego komediodramatu "Już nie żyjesz".

Billions (sezon 5) – premiera już jest na HBO GO

5. sezon "Billions" już wystartował na HBO GO. Do świetnej obsady dołączyli m.in. Julianna Margulies ("Żona idealna") jako profesorka socjologii, Corey Stoll ("Kroniki Times Square") w roli milionera i Rick Hoffman ("Suits") jako lekarz stosujący nieortodoksyjne metody.

Rick i Morty (sezon 4B) – 3 maja w USA

"Rick i Morty" powraca z drugą częścią 4. sezonu, na razie niestety tylko w USA. W planach jest odcinek w stylu anime z mechami, powrót Tammy Gueterman aka Phoenix Person, przeprawa z białym wilkiem i tysiąc innych odlotów. Druga połowa 4. sezonu "Ricka i Morty'ego", podobnie jak pierwsza, składa się z pięciu odcinków.

The Eddy (nowość) – 8 maja na Netfliksie

"The Eddy" to miniserial Damiena Chazelle'a ("La La Land"), którego akcja toczy się w wielokulturowych dzielnicach współczesnego Paryża. Elliot Udo (André Holland, "The Knick"), niegdyś ceniony nowojorski pianista jazzowy, jest współwłaścicielem podupadającego klubu The Eddy. Występuje także w roli menedżera zespołu, w którym śpiewa nadużywająca alkoholu Maja (Joanna Kulig, "Zimna wojna"), i romansuje z piosenkarką. Scenarzystą jest Jack Thorne ("National Treasure").

Już nie żyjesz (sezon 2) – 8 maja na Netfliksie

W piątek na naszych ekranach ponownie pojawią się Christina Applegate i Linda Cardellini jako nietypowy duet kobiet w żałobie. Akcja 2. sezonu "Już nie żyjesz" rozpocznie się bezpośrednio po cliffhangerze z finału 1. serii, nie zabraknie kolejnych twistów i mrocznych tajemnic. W miasteczku pojawia się ktoś, kto może zagrozić Jen i Judy, dodatkowo detektyw Perez depcze im po piętach. Bohaterki zaczynają chwytać się coraz bardziej drastycznych środków, aby chronić swoich najbliższych i siebie nawzajem.

Solar Opposites (nowość Hulu) – 8 maja w USA

"Solar Opposites" to animowana komedia Justina Roilanda, współtwórcy "Ricka i Morty'ego". Zobaczymy w niej rodzinę kosmitów, która znajduje azyl w USA, gdzieś w środkowych Stanach. W obsadzie m.in. Roiland, Thomas Middleditch, Sean Giambrone i Mary Mack. Premiera na razie tylko w USA na platformie Hulu.

REKLAMA