Czy będzie 6. sezon "Black Mirror"? Charlie Brooker odpowiada na pytanie o plany na najbliższe miesiące

"Black Mirror: Bandersnatch" (Fot. Netflix)

Co byście powiedzieli na 6. sezon "Black Mirror"? Twórca serialu Charlie Brooker mówi, nad czym teraz pracuje i czy możemy liczyć na kolejne odcinki jego słynnej dystopii.

Czy potrzebujemy 6. sezonu "Black Mirror" w czasach, kiedy nasz świat zaczyna niebezpiecznie przypominać "Black Mirror"? Jeśli macie wątpliwości, to Charlie Brooker zgadza się z wami.

Black Mirror – czy powstanie 6. sezon serialu?

W rozmowie z Radio Times twórca dystopijnej antologii mówi, że nie jest pewny, czy widzowie byliby w stanie teraz przełknąć kolejny sezon. Dlatego nowych odcinków na razie nie będzie, a sam Brooker woli poświęcać czas na projekty komediowe.

– Jestem teraz zajęty, robię różne rzeczy. Nie wiem, co mogę powiedzieć o tym, co robię i czego nie robię. W tym momencie nie wiem, czy ludzie byliby w stanie przełknąć historie o rozpadających się społeczeństwach, więc nie pracuję nad takimi. Teraz chętniej przypominam sobie swoje umiejętności komediowe i pracuję nad scenariuszami, które mają mnie rozśmieszać – mówi scenarzysta.

Black Mirror sezon 6 czy będzie

Najnowszy, czyli piąty sezon "Black Mirror" pojawił się na Netfliksie w czerwcu 2019 roku i składał się z trzech odcinków, w których wystąpili m.in. Anthony Mackie, Andrew Scott, Topher Grace i Miley Cyrus. Wcześniej było "Bandersnatch", interaktywny film z Fionnem Whiteheadem i Willem Poulterem, który pozwalał widzom decydować o dalszych losach bohaterów.

14 maja brytyjska widownia będzie mogła obejrzeć na kanale BBC Two "Antiviral Wipe", czyli odcinek specjalny programu "Wipe" Charliego Brookera, nakręcony w czasach społecznej kwarantanny.

Black Mirror jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA